Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki

Proszę o pomoc w sprawie telegramu, wiem dziwne, ale mój, teraz już świętej pamięci, dziadek wysłał mi w dniu ślubu telegram w lipcu 2012 roku, telegram przyszedł w zeszłym tygodniu ()/, po za życzeniami jest treść i adnotacja L3, i chciałem się dowiedzieć czy to nie znaczy że w środku były pieniądze, z racji że dziadek raczej w takich sytuacjach nie oszczędzał na pieniądzach mogło tam się znajdować kilka stówek.

Telelgram został wrzucony do skrzynki i nikt nawet nie pokwitował odbioru.

I moje pytanie czy ktoś może mi pomóc rozwikłać zagadkę adnotacji L3 ? Dodam także że z telegramem doszły jeszcze inne dwie kartki z podobną datą i życzeniami.

#pocztapolska #telegram #listonosz #ojapierdziu

Druga sprawa dziwnie się odbiera telegramy od osób zza grobu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 21
  • Odpowiedz
@Czarna_Eminencja
@CreativePL

Jak na to patrze to moze to nie byc zadne swiadczenie tylko "elektroniczny" odcisk datownika.
W regulaminie telegramow sa tylko dwa rodzaje dodatkowych uslug i oba to potwierdzenie odbioru. Nie slyszalem aby telegramem przesylano pieniadze. Od tego sa przekazy.
  • Odpowiedz
@Czarna_Eminencja: pytalem się dziś na poczcie i nikt nie wie. Bo tak po prawdzie jak na mój UP (ponad 70 listonoszy) ktoś będzie miał jeden telegram na kwartał to i tak dużo. Więc nikt teogo nie używa więc nie wiedzą ocb ;)
  • Odpowiedz