Wpis z mikrobloga

Miruny, mam pytanie.
Nie chcę dawać zaślepek na puszki od elektryki (takich jak w załączniku). Mam przełączniki na schodach i chciałbym je przenieść na ściankę od nowo-wybudowango pokoju. Stawiając zaślepkę będzie to wyglądac po prostu nieestetycznie... Czy jest jakaś alternatywa na to? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #dom #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #elektryka
farmaceut - Miruny, mam pytanie.
Nie chcę dawać zaślepek na puszki od elektryki (tak...

źródło: comment_bWkzRI20e3Yl2FmvbxnkETVVYfbaylwe.jpg

Pobierz
  • 30
@farmaceut: ale to wygląda jak włącznik, ale jest nieruchome... prawie do każdego wzoru włączników są zaślepki....
jęsli nie chcesz klasycznej puszkowej zaślepki i nie chcesz zaślepki która wygląda jak włącznik, to tylko gipsowanie jest rozwiążaniem
@strikingsurface: W ogóle nie chcę. Źle to będzie wyglądać...
@defoxe: To są puszki, z których wychodzą dalsze kable. Jak mówiłem - przełącznik był w miejscu A, dokąd dochodzą kable. Muszę go przenieść w miejsce B, oddalone, do którego kabla nie starczy. W puszce (miejsce A) robię sobie kostkami połączenia i lecę dalej w ścianie do B :)
@zygus2: Pytałem jaka jest alternatywa, a nie kto jest w stanie to
@farmaceut: Ale po co w ogóle puszki? W bloku to sobie mogą być jeśli nie robi się remontu generalnego. Normalni elektrycy nie montują puszek do 30 lat.

Takie coś robiło się kiedyś w blokach, bo płyty były standardowe. Robotnicy kładli kable, kleili jakąś zaprawą, a na koniec przychodził elektryk i wszystko łączył.

W normalnych warunkach puszka nie ma prawa istnieć.