Wpis z mikrobloga

  • 114
Wybitny ból dupy odnośnie #koronakrolow. Mieszacie z błotem, w większości dlatego, bo #tvpis. Przyzwyczailiście się do wielomilionowych produkcji Netflixa, a mamy tutaj spotkanie ze zwykłą telenowelą, która jest jaka jest. Narzekanie, że nie oddaje realiów średniowiecza. Problem w tym, że ludzie wracający po całym dniu pracy wolą obejrzeć w telewizję czyste i świeże rzeczy, w tym tą purpurę, o którą tak się wszyscy tutaj spinają - no naprawdę XD Kostiumy, lokacje, aktorzy - to samo, nie jest to najwyższa półka, ale ten serial to przede wszystkim misja TVP, której ostatnio brakowało. Edukacja historyczna ubrana w rozrywkę dla tłumów. Niezgodności? Oczywiście, ale nie są tak istotne, to nie serial dla profesorów i znawców historii. Dodatkowo ludzie zainteresowani tematem odpadają google i sami szukają ciekawostek. Pół godziny dziennie z losami królów Polski ubrane w niewiele wymagające kino? Pomysł godny uwagi, nie skreślajcie go od razu na starcie. Warto mu dać szansę, z czasem budżet może urośnie i może dostaniemy coś więcej. Ja oglądam, nie wymagam wiele i bawię się świetnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 17
@ikar4: Podjęcie tematu serialu historycznego absolutnie słuszne. Można to było jednak zrobić bez tego drewna aktorskiego, tych dialogów, tych żenujących scen. Można to było zrobić dużo lepiej, tak żebym mógł sobie odpalić ten serial nie dla beki. Nie oczekuję od tego Gry o Tron. Mogło być po prostu przyzwoicie, a nie śmiesznie.
Mieszacie z błotem, w większości dlatego, bo #tvpis

bo to gówno pierwszej klasy w publicznej telewizji za publiczne pieniądze a nie żadne #tvpis

ale ten serial to przede wszystkim misja TVP, której ostatnio brakowało

@ikar4: bądźmy konkretni. Ostatnio czyli kiedy? Ostatnie 2 lata?

Pomysł godny uwagi, nie skreślajcie go od razu na starcie.

@ikar4: zrozum, że Tajemnice Sagali - serialik dla młodzieży o magicznym kamieniu sprzed 20 lat - miały
@ikar4: Po pierwsze PiS nie ma tu znaczenia dla oceny.

Po drugie: misja? xD To jest właśnie to nasze totalnie wynaturzone pojęcie misji. To jest siermiężne, tandetne pokazanie gówna w szatach historycznych, które już teraz jest wyśmiewane, a będzie pośmiewiskiem na długie lata. To symbol tego pustego, nadętego, tandetnego pseudo patriotyzmu, który wyznajemy od jakiegoś czasu.

Taki serial to bardzo dobry pomysł, ale nie w takiej realizacji. Nie oczekuję jakiejś mega
@ikar4 Wracając do domu mam ochotę oglądać gowno telewizje? Co to za logika, po powrocie od razu też mam ochotę wziąść sie za gowno książkę i zjeść coś z przed 50 lat. Całe szczescie ze są Weekendy kiedy można spokojnie bez wstydu obejrzeć cos co ma jakiś sens i daje rozrywkę. Nie przyjmuje argumentu ze tvp upada pieniężne, skoro tak jest to trzeba zwiększyć jakość a nie ilość syfu. Powiem to wprost,
Nie dlatego, że PiS.


@jamtojest: Ja tam nie oglądam; widziałem tylko fragment jakiejś zajawki i wyglądało lepiej niż się zapowiadało na tych pojedynczych kadrach parę miesięcy temu. Ale nie wciskaj, że pisowość telewizji nie ma wpływu na ocenę.
@ikar4:
"oj narzekacie bo przyzwyczailiście się do jakiegoś poziomu, nie doceniacie, że gówniany serialik ma prawo być gównianym, nieautentycznym (mimo jasnych zapewnień) przeznaczonym dla niemyślącej klasy niższej gównem. Ważne, że gawiedź się bawi, komu potrzebny poziom?!"

No naprawdę nie wiem czemu ludzie wymagają jakiegoś poziomu od telewizji, naprawdę. Powinni żreć tę papke i dziękować a oni jakieś krytyki majo. Krytyki to można mieć do teatru a nie telewizji, którą się łoglonda
Wydaje mi sie ze to nawet nie w 100% kwestia pieniedzy Byly juz filmy pokazujące ze można zrobić coś ciekawego i dobrego właściwie bez budżetu Dla chcącego zawsze znajdzie sie jakijs sposób Problem jest w pewnej oryginalności Znowu nikt nie próbuje zrobić czegoś świetnego nowego interesującego tylko robia kolejna kalke czegoś co się sprzedało(wspaniale stulecie ) tylko w innych realiach i wychodzi dramat bo trzeba kombinować wymyślać drewniane dialogi i składać takiego