Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zmienilem neostrade na swiatlowod i mam problem: Mam bridge epon z 1 wyjsciem ethernet i mam stary router d-link DSL-2740B w ktorym ustawilem, ze jeden port ethernet bedzie uzywany jako WAN. Jak podlacze kabel z bridge'a bezposrednio do laptopa to mam net jak z reki ustawilem w ipv4 dns jaki dostalem od dostawcy netu. Jak wpisalem te dane w routerze d-linka to mam net tylko jak ustawie dns w kompie. Inaczej pokazuje w chromie dns probe bad config mimo, ze w administracji routera swieci, ze jest internet i wszystko jest ok. Jak mam w kompie ustawione dns i internet chodzi po kablu to przez wifi tez wyskakuje komunikat dns probe bad config. Jak zrobic zeby kazde urzadzenie pobieralo sobie dns ustawiony na routerze?
#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #internet #siecikomputerowe
  • 3
@brokenik: dns mam ustawione na routerze preferowany 192.168.80.138 i alternatywny 8.8.8.8. Jak ustawie takie na karcie w kompie to net dziala. Jak ustawie tylko na routerze to nie wyskakuje blad. Nazwy sieci nie zmienialem od czasu neostrady. Moze dlatego nie pobiera nowych danych?