Wpis z mikrobloga

Jeżeli ciekawi kogoś o co modlą się mirki zrobiłem zestawienie co ciekawszych intencji z #mirkomodlitwa. Zaskakujące jak dużo z intencji jest egoistycznymi drobnostkami typu, praca czy znalezienie dziewczyny. Gdybym był wierzący wstyd mi by było prosić bozie o takie pierdoły gdy co 6 sekund jakieś dziecko umiera z głodu.
#neuropa #wiara #religia #ateizm

lakukaracza_ - Jeżeli ciekawi kogoś o co modlą się mirki zrobiłem zestawienie co ciek...

źródło: comment_aG90vh8xC5bHsU3YLzbhErSRYOVvPhZN.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Amarantus_Ekspandowany: Zaatakowałeś ateistów nawet nie zastanawiając się nad tym co chcą Ci przekazać
Jest różnica między "Pomóż mi boże, abym pracował skupiony dzięki czemu zostanę zauważony w firmie" a "DAJ MIE DOBRO UMOWE I DOBRE PINIĄDZE". To jest jakaś dziwna wiara w magiczność religii, a nie w to czym powinna być (przynajmniej tak głosi że jest ostoją i pomocą)

W samych pragnieniach nie ma nic złego, sądzę że @lakukaracza_: stara
  • Odpowiedz
@bykubyk: Gdzie masz tam słowo "DAJ"? Z kontekstu wszystko możesz sobie dopowiedzieć, nawet to, że ktoś leży krzyżem i czeka aż mu porsche z nieba spadnie. Tylko po co tak gwałcić logikę?

W nauczaniu KK jasno jest napisane iż największym czynnikiem przeszkadzającym w modlitwie jest egoizm. Z jednej strony niedostatek wiary jest istotną przeszkodą, ale z drugiej modlitwa o wiarę, odwagę i otuchę jest jak najbardziej wskazana, jako element prośby o
  • Odpowiedz
@Amarantus_Ekspandowany: No na screnie nie ma próśb typu "daj mnie coś" a nie "proszę o siłę bym mógł coś" Przykładowo: "prosze o zdany egzamin" jest właśnie daj mi zdany egzamin a nie "pomóż mi się nauczyć abym zdał egzamin". Dlatego OP nie czepia się tutaj próśb o samodoskonalenia które jak sam zauważyłeś jest słuszne. Czepia się raczej tych postaw roszczeniowych.

Chyba po to mamy wolną wolę by sprawy w naszym zasięgu
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

gdy co 6 sekund jakieś dziecko umiera z głodu.

To niech umiera, wielkie halo, jak to jakaś afryka czy inne zadupie świata, gdzie ludzie walą się jak domy w wojnę i mnożą się na potęgę. Widać obecne modlitwy nie działają, więc po co więcej?
  • Odpowiedz
@bykubyk: Skąd możesz wiedzieć, co autor myśli formułując w ten sposób prośbę?
"Proszę o zdany egzamin" może oznaczać wszystko. Nie ma tutaj "Proszę o to by egzamin sam się zdał", albo "Proszę zdaj za mnie egzamin". Nie wiesz dlaczego proszący chce zdać egzamin, nie wiesz ile wysiłku włożył w to by ten egzamin zdać, nie wiesz dlaczego prosi o wsparcie, może po prostu brak mu pewności siebie i modli się o
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Meh, ludzie to generalnie egoiści, więc Ameryki nie odkryłeś... Sam, gdybym miał wybór pomiędzy spełnieniem moich marzeń, a powiedzmy, pokojem na świecie, raczej wybrałbym pokój, ale z dużym bólem serca...
Tak, czy srak- póki nie modlą się o krzywdę dla drugiego człowieka (a widziałem i takie modły- o śmierć dla kogoś, poważnie...) jest OK...
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: niektórych intencji nie rozumiem, niektóre wyglądają nawet na troll, ale większość z tych ludzi jest zwyczajnie samotna, dlatego tak bardzo im zalezy na znalezieniu partnera. Nie wiem co w tym takiego strasznego.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ile w tobie jest nienawiści, niesamowite. Towarzysz Stalin byłby z ciebie dumny bo lubi takich jak ty - dających się manipulować, mało inteligentych ale za to dużo plujących jadem pachołków...
  • Odpowiedz
Gdybym był wierzący wstyd mi by było prosić bozie o takie pierdoły gdy co 6 sekund jakieś dziecko umiera z głodu.


@lakukaracza_: Popatrz, a nie wstyd ci spędzać tyle czasu na pisaniu głupot w internecie, zamiast brać nadgodziny, żeby wysłać pieniądze na jedzenie dla tych biednych dzieci.

No ale cóż, hipokryzja to w końcu drugie imię neuropy.
  • Odpowiedz
Popatrz, a nie wstyd ci spędzać tyle czasu na pisaniu głupot w internecie, zamiast brać nadgodziny, żeby wysłać pieniądze na jedzenie dla tych biednych dzieci.


@Lawrence_z_Arabii: Wiesz. Nadgodziny to trochę większy wysiłek niż modlitwa, a ja leniwy jestem. Zwracam także uwagę na to, że nigdzie nie deklarowałem chęci niesienia takiej pomocy.
  • Odpowiedz