Wpis z mikrobloga

No i pierwszy wypadek.

Jak wyglada postępowanie w przypadku tego typu kolizji?

Po pierwsze pojazdy musza zostać nieruszone w tym samym miejscu aż do czasu przyjazdu policji - ulica się korkuje - mały chaos ale jakoś to działa (względy ubezpieczeniowe).

Dzwonię wkurzony na 119, łącze się z Policją, przyjmują zgłoszenie i są po 5 minutach.

Kierowca prosi o załatwienie sprawy polubownie jako ze jest żołnierzem na przepustce i boi się konsekwencji. Proponuje zapłatę za wszystkie szkody oraz czerwoną kopertę (specjalna koperta z pieniędzmi przekazywana na różne okazje).

Ostatecznie i tak upieram się przy policji aby wypadek był chociaż odnotowany, zgodziłem się polubownie załatwić sytuacje.

—————————
Jest już nas prawie setka! Zapraszam do śledzenia tagu autorskiego #bambusowylas

#tajwan #motoryzacja #samochody #jednoslady #ciekawostki #swiat #dalekiwschod #azja
Soju - No i pierwszy wypadek. 

Jak wyglada postępowanie w przypadku tego typu kolizj...

źródło: comment_yPv16vGLaObGyFpMOyyHlVuCSqpEMH1T.jpg

Pobierz
  • 13
@Soju ale mnie wkurza w Chinach, jak się stukną gdzie autami delikatnie, na moście czy coś i tak stoją, kręcą się, korek się robi, a tam tylko delikatne wgniecenie, bo ciężko jechać w mieście więcej niż 40 na godzinę :/
@boguchstein: Od stania i czekania po lekkiej stłuczce gorsze jest to jak policja orzeka winę. Znajomy pokazał film z kamerki jak wjechał w samochód, który będąc przy prawej krawędzi przed nim stwierdził, że będzie zawracał xD W PL to by była 100% wina zawracającego. Tutaj znajomy mówił, że policja mu wciska 20% jego winy bo przecież ten samochód był przed nim i on też powinienen uważać ( ͡° ͜ʖ
@fuji xd tu mnie na drodze już chyba nic nie zdziwi, chociaż za każdym razem jak jadę autobusem, to mnie skręca. Nie wiem jak na Tajwanie, ale tutaj są takie specjalne drogi dla rowerów czy skuterów, równolegle do drogi dla samochodów, zazwyczaj oddzielone jakimiś krzakami czy płotkami. Część ludzi jedzie tym psem, a część jedzie jezdnią. Problem w tym, że te elektryczne ustrojstwa rzadko jadą więcej niż 20-25 na godzinę i blokują
  • 0
@boguchstein: Postaram się coś ponagrywac z Tajwańskich dróg. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej niż w Chinach, system dróg tez fajny. Czemu pojechałeś do Chińczyków XD
  • 0
@boguchstein: a tam gadasz, krzaczki tylko troszkę bardziej skomplikowane ( ͡° ʖ̯ ͡°) a życie na innym poziomie. Ja bym nie potrafił bo jestem wrażliwy na chińczyków i ich „kulturę” ale to może ja jestem zbyt przewrażliwiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@RomeYY: Jechałem na wprost, kierowca również z pasa na wprost nagle uznał ze będzie skręcać w prawo. Specjalny pas dla jednośladów jest zawsze po prawej stronie jezdni. No i mnie capnął, miał dziecko na kolanach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Soju dzisiaj wracam do Polski xd już trochę nie mogę znieść ich kultury, ale wiem, że są ludzie, którzy kochają ją na zabój.
Najbardziej lubię jak zwalniają do kilku kilometrów na godzinę na środku drogi i bawią się telefonem xd
@boguchstein: Widzę, że @Soju już się wypowiedział na temat pasów :) Tutaj mają całą infrastrukturę dla skuterów (a dokładniej motocykli poniżej 250cc), osobne pasy, osobne metody na skręcanie w lewo (na dwa razy), osobne tunele i mosty, a w budynkach osobne wjazdy dla skuterów i osobne miejsca parkingowe xD

Skutery raczej nie jeżdzą po pasach tylko dla samochodów a jak już jadą to i tak szybciej niż samochody - taki skuter