Wpis z mikrobloga

#katowice #slask #dobrazmiana #bekazpisu #bekazprawakow #smolensk
Wojewoda Śląski zmienił w Katowicach nazwę placu Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich, bez konsultacji z mieszkańcami i bez jakiejkolwiek wcześniej informacji o planowanej zmianie. Będzie protest. Zachęcam do udziału i rozpowszechnieniu info.
https://facebook.com/events/151194638864245 #polityka
  • 38
@CelinaC 1. To tylko Katowice ;-) A po drugie to w Katowice i cały Śląsk zostało wpompowane tyle publicznych pieniędzy, że rządy mogą sobie nazywać ulice jak chcą i ślązakom wara od tego.
@pytonger Zapewniam, że żaden region w Polsce nie dostał więcej kasy niż Slask. A najbardziej mnie boli, że kasa ta jest wręcz wyrzucana w błoto.
Oczywiście, że Urząd Miasta Krakowa może zmieniać nazwy ulic. Wyobraź sobie, że nawet zmieniają :-) Nawet nowe tworzą :-)
@CelinaC: w sumie jak sobie wyobrażasz "konsultacje" w takich nic nie znaczących sprawach? jakby gość miał się pytać o każdy taki detal to by nic nie robił tylko całe dnie siedział na spotkaniach z ludźmi i wszystko konsultował
@chwed: Dokładnie- i teraz PiS krzyknie, że "postkomuniści bronią starego kumpla, a my chcieliśmy dekomunizować". I w sumie trochę racji w tym będzie bo lepiej MiL Kaczyńskich niż jakiegoś działacza PRL- ja bym tego imienia nie bronił.
Wkurza mnie, że w tym kraju nie można czegoś normalnie załatwić tylko ze skrajności w skrajność.
@CelinaC: Rada Miasta, a więc przedstawiciele mieszkańców Katowic, miała czas na zmianę, ale jej się nie chciało. A zaangażowanie Wihelma Szewczyka w komuszą propagandę za czasów PRL nie ulegało wątpliwości. Wojewoda zrobił to, do czego zobowiązała go ustawa. Mógł lepiej wybrać patrona/patronów, ale pretensje należy kierować raczej do leniwej Rady Miasta.


@S0Cool: Ale to on wybrał patrona więc w tym wypadku odpowiedzialność spada na niego szczególnie że patron wybrany nic