Wpis z mikrobloga

@Niebieskowaty: dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gość w ogóle kilka razy sam sobie zaprzeczył w tym komentarzu, a praca z nim to była jakaś katorga. Na szczęście wyniósł się zatruwać życie komuś innemu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@zolwixx: nie wiem w czym piszesz, ale nawet gównojęzyk jak PHP w najbardziej popularnych standardach wprowadza ograniczenia co do maksymalnej liczby zagnieżdżeń i wynosi to 3. Więc jak się pisze zgodnie z np. PSR to nie widzę problemu bardziej wysokiego niż szerokiego kodu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Jare_K: php i java. czasami (np. generowanie exceli/pdfów) czytelnie jest wrzucić 10 zagnieżdżeń i zrobić jedną dużą metodę o (powtarzalnych) liniach długich na 200 znaków, niż dzielić na 10 małych metod i gonić później po całym pliku. Nie mówię "zagnieżdżajmy i piszmy szeroko", bo samego mnie wkurzają nierozsądne if'y z kolejnym wcięciem, ale taka 100% wierność zasadom bywa szkodliwa.
php i java. czasami (np. generowanie exceli/pdfów) czytelnie jest wrzucić 10 zagnieżdżeń i zrobić jedną dużą metodę o (powtarzalnych) liniach długich na 200 znaków, niż dzielić na 10 małych metod i gonić później po całym pliku


@zolwixx: Ty tak serio? ZAWSZE czytelniej jest zrobić 10 metod które robią DOKŁADNIE to do czego zostały stworzone i są zgodne z ich nazwą. Pomijam już reużywalność, inny poziom trudności ich późniejszej modyfikacji czy łatwiejszego
jak zaczniesz przekazywać 10 parametrów, albo korzystać ze sztucznych obiektów tylko po to, by te 10 parametrów transportować w jedną i drugą


@zolwixx: Nie raz, nie dwa nie dziesięć. Zresztą co to znaczy ze sztucznych obiektów? Jeśli mam przekazać więcej niż 3-4 parametry, tworzę nową klasę. Dlaczego jest bardziej sztuczna, niż encyjna? DTO są sztuczne? Sztuczne cycki wiadomo, że gorsze. Co do klas chyba nie mam zdania ;). Zresztą miejsca, w