Wpis z mikrobloga

Lubicie mireczki książki Kinga? Jak tak, to motzno polecam "Pod kopułą". Jestem aktualnie na 743 stronie z 900 i subiektywnie mogę powiedzieć, że bardzo dobra.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…
Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.
Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak...

Jak dla mnie mocne 8/10. Co ciekawe powstał na jej podstawie 3-sezonowy serial. Jak skończę to pewnie się za niego wezmę, bo Gry o tron zostały mi 3 sezony. Oglądał ktoś z was? Dobry? Polecicie jakiś torrencik do 1 sezonu? Bo na zatoce znalazłem tylko 5 seedami.
#czytajzwykopem #ksiazki #seriale
Pobierz basi46 - Lubicie mireczki książki Kinga? Jak tak, to motzno polecam "Pod kopułą". Jes...
źródło: comment_nYw9RTw9VEzF2rBdBFA3DgDbg4eW76t3.jpg
  • 47
@jombl: czytałem ;) nawet fajna, ale pod kopułą według mnie lepsza. Do tego Zielona Mila, fajne też były Podpalaczka, Wielki Marsz, Uciekinier, Cmętarz zwierząt, Misery, czy Dziewczynka która pokochała Toma Gordona. Dużo książek Kinga przeczytałem i wielu już nie pamiętam, więc ciężko by mi było wybrać jakiś top ;)
@basi46: Może ściągnę na siebie falę hejtu, ale wydaje mi się że wszystkie książki Kinga mają dokładnie ten sam schemat - wstęp, dzieje się coś niedobrego, wszyscy są w dupie i nagle jeb, szczęśliwe zakończenie.
Przeczytałem i Kopułe i Carrie i Miasteczko Salem, i od tego czasu już nic od niego.
@basi46: fabuła ujdzie ale IMO tłumaczenie #!$%@?. Bardzo źle mi się to czytało, zwrot: "Bracie mojej duszy" powtarzający się w tekście doprowadzał mnie do szału.