Wpis z mikrobloga

@karololo: domoticz w skrócie pozwala zarządzać "inteligentnym domem" czyli przekaźniki, czujniki itp. Podłączając urządzenie do raspi musisz wybrać typ komunikacji i tu leży problem, bo większość używa MySensors, które z kolei używa mostka :(
@filip-i:
A, chyba, że tak.
Ja po próbowaniu różnych rzeczy -- kabelki z GPIO do 1wire, 433MHz, zwykłe przekaźniki z GPIO, SonOffy -- jednak stwierdziłem, że to fajnie, jak chce się hobbystycznie pogrzebać, ale jak chce się mieć spójny i działający out-of-box system -- to jednak idę w gotowy home-kit, zgodny z Domoticzem.
I w tej chwili tak właśnie mam -- system producencki, pracujący na producenckim sterowniku a dodatkowo Domoticz jako
Niezbyt łapię co chcesz przez to osiągnąć; ale OK. Pytania jakie mi się nasuwają to: przewodowo czy bezprzewodowo? Jaka odległość między arduino i raspberry? Bo jak przewodowo i obok siebie do komunikacji wystarczy RS (ttl)...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@houk: tak jak mówiłem, już tak próbowałem i źle to wspominam, na każdym kroku były z tym problemy i nie działało tak jak powinno. Ale dzięki za rady :)
@filip-i: Mam już 3 esp8266 zrobione na własnym sofcie i wszystko śmiga bez problemów. Mam też 7 innych esp z softem espeasy. Już tylko jedno normalne arduino zostało i kilka atmega :D