Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań do jednej z najbardziej "hejtowanych" gier #talisman Magia i Miecz. Jako, że ostatnio udało się mi zakupić w stanie praktycznie idealnym cały zestaw ze zdjęcia + dodatek żniwiarz płacąc za wszystko jedynie 200 PLN, to grzech by było nie zagrać. Jednak po pierwszej grze mam kilka pytań:

1. Czy jak wylosuje niznajomego/miejsce i kładę go na moim polu to od razu czerpię z niego korzyści? Czy dopiero następna osoba, która tam wejdzie?
2.Czy jak na danym polu leży 1 karta np. miejsca (a na nim wylosuj 1 kartę) czyli jest 1/1 to mogę wyrzucić tam swój przedmiot?
3. Jak gram złodziejem, to mimo, że mam pełny ekwipunek mogę okraść innego gracza i wyrzucić na pole to co mi nie pasuje?
4. Liczba przyjaciół jest nielimitowana - ale czy można ich duplikować? typu dwa muły
5. Wchodzę na pole na którym jest kaplica z teleportacją, rzucam, że mnie przenosi na inne pole i na nie trafiam - czy w takim przypadku rozpatruję również to pole na które trafiłem w tej turze?

No i oddzielna kwestia tych dodatków - który jest najciekawszy , który raczej słaby?

#grybezpradu #gryplanszowe
saw24 - Mam kilka pytań do jednej z najbardziej "hejtowanych" gier #talisman Magia i ...

źródło: comment_CYfYVpT8bS7l1AA84rntoP3Ka4MxE5t7.jpg

Pobierz
  • 23
@saw24: Super cena, za 200 też brałbym bez zastanowienia, mimo że mam podstawkę.

1. Dopiero od następnego wejścia na dane pole.
4. Tak, nie widziałem nigdzie zapisu, żeby nie można było mieć dwóch tych samych przyjaciół.
5. Według mnie tak.

6. Sam nie dokupiłbym żadnego dodatku, ponieważ niemiłosiernie mogą (zwłaszcza jak masz tyle dodatków, co na zdjęciu) wydłużyć rozgrywkę, więc tu nie pomogę.
@saw24: Sam jestem fanem Talismana ale mam tylko małe dodatki z racji małego stołu. U mnie wygląda to tak:
1. Tak, czerpię korzyści (lub straty) od razu.
2. Ja odrzucone karty traktuje osobno, więc TAK, odrzuciłbym. Tłumaczę to tym, że np. stając się ropuchą porzucasz wszystkie przedmioty, więc natychmiast jakby przekraczasz limit na danym polu.
3. Jasne. Kradniesz, a potem porzucasz. Porzucasz to samo albo coś innego ze swojego ekwipunku.
4.
@CKNorek: @lehooleh: dzięki za rozjaśnienie chociaż w 1. punkcie opinie macie odmienne ;p

jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - jak na jakimś polu gdzie losuje się kartę stoi niedzwiedź, wchodzę zabijam go, to losuje i rozpatruję po tym od razu jedną przygodę?
1. Czy jak wylosuje niznajomego/miejsce i kładę go na moim polu to od razu czerpię z niego korzyści? Czy dopiero następna osoba, która tam wejdzie?

Odrazu rozpatrujesz karte.

2.Czy jak na danym polu leży 1 karta np. miejsca (a na nim wylosuj 1 kartę) czyli jest 1/1 to mogę wyrzucić tam swój przedmiot?

tak.

3. Jak gram złodziejem, to mimo, że mam pełny ekwipunek mogę okraść innego gracza i wyrzucić na pole
@lehooleh: @Jakubeck: @RandomowyMirek: czyli a propos tego dodatkowego pytania to tak samo sie tyczy tego jak ktos zostawi przedmiot na jakims polu, to jak na niego wchodze i podnosze przedmiot, to juz nie moge wylosowac przygody jesli zwolnilo sie miejsce ani walczyc z innym graczem?
@saw24: @RandomowyMirek: @lehooleh: Moim zdaniem nie jest to jednoznaczne (punkt pierwszy - mówię konkretnie o miejscach), np. jest karta, gdzie kładziesz dajmy na to 4 punkty życia i napisane jest na karcie, że każdy, kto tutaj TRAFI może je wykorzystać. Pozostawia to pewne pole do interpretacji.
@CKNorek Ale przecież właśnie tam trafiłeś. Specjalnie przewertowalem instrukcję. Przy pozycjach które opisują te karty nigdzie nie ma informacji, że nie działają od razu. Tak samo na stronie która opisuje kolejność realizacji kart.

No i spójrz na to pod kątem klimatu gry. Odkryles to miejsce/tego nieznajomego. Dlaczego nie skorzystać z usług które oferuje? :-)
@klpt12: kumpel dal cynka, jak na grupie jakiejs ogolnej zauwazyl ta oferte. Po godzinie juz mialem wszystkie gry w aucie. Sam jestem zdziwiony, ze tylko za tyle, ale ktos musial widocznie mocno kasy potrzebowac ;p
@klpt12: nic nie ma, niektóre w folii rzeczy jeszcze nawet, pewnie tylko podstawka z dodatkiem byla cos grana, a typ co mi sprzedawal w planszowy nie gral, to pewni srednio sie orientowal w temacie