Wpis z mikrobloga

Miraski, pilnie potrzebuję kupić kamerę, która daje obraz po HDMI bez żadnego OSD (czysty obraz bez tekstów) i dodatkowo bęzie w stanie działać w trybie 24/7. Niestety GoPro i Xiaomi YI rozładowują po paru godzinach pomimo tego, że są podłączone pod usb z quickcharge.

A może da się taką xiaomi jakoś przerobić? Czego szukać w specyfikacji aby być w stanie z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie będzie się rozładowywała podczas streamu po HDMI?

Wymagania: 1080p/4k, możliwość pracy 24/7 i jakaś przystępna opcja montażu, bo czasami trzeba będzie ją wciskać w dziwne miejsca. Ważne jest, żeby była dosyć spoko jakościowo. Nie musi też być ładowana przez USB, może mieć jakiś swój zewnętrzny zasilacz.

Dziękuję!

#elektronika #xiaomi #gopro #kamera #kamery #monitoring
  • 24
@przepraszamczytenloginjestwolny: Niestety nie ma tam trybu samochodowego (jest to wersja action cam) a wg. googli jedyną opcją power-up przez USB są jakieś hardware'owe modyfikacje...

@blantek: Sprawdzałem na Xiaomi 10mAh oraz na jakims innym, którego nazwy teraz nie pamiętam, ale miał chyba 20mAh i wyglądał jak powerbank z wyższej półki. Kamera z niego startowała, ale jak tylko podłączałem zasilanie do powerbanka to padała.

@hrumque: Dzięki, obczaję! Niestety, widzę, że ali...
@Sky_is_the_Limit: jak potrzeba ci na juz to ladowarka 18650 z wpietym na stale ogniwem i wyprowadzone kabelki + - bezposrednio na styki gniazda baterii w kamerce. bedziesz mial w ten sposob zasilanie + ups w jednym, a koszt to 20zl
@blantek: Mireczku, dziękuję bardzo za propozycję, ale to nie jest dla mnie prywatnie tylko do roboty. Muszę wziąć jakiś sprzęcik gotowy na fakturki itd :<

Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale to co wyżej napisałeś to jest chyba trochę jakieś rzeźbienie?
@Sky_is_the_Limit: bardzo proste rzezbienie, ale tak rzezbienie bo zamiast uzyc wtyczek i gniazd podpinasz sie bezposrednio w gniazdo baterii.
jakby to byla moja firma to tak bym zrobil, a jak jakies korpo no to brac jakis system monitoringu trzeba, ktory do tego zostal zaprojektowany
@blantek: No niestety nie moja i nie korpo, więc muszę znaleźć rozwiązanie które będzie półśrodkiem :) Tym bardziej, że to właśnie nie do monitoringu, bo do monitoringu mamy dedykowane rozwiązania. Tutaj muszę coś stworzyć na kamerce hdmi ktora sie bedzie sama włączała (albo coś ją podtrzyma) przy ew. padnięciu zasilania.

Mimo wszystko jutro spróbuję obgadać ten Twój temat, dziękuję. Jak powinienem to łopatologicznie wyjaśnić, bo sam specem nie jestem? Dzieki
@Sky_is_the_Limit: polsrodek to powerbank ktory potrafi sie ladowac i oddawac 5v jednoczesnie. sa takie - i sie tym chwala w specyfikacji wiec latwo znajdziesz. na pewno firma romoss robi takie.
kamerka sama nie wstanie ale jest nadzieja ze bedzie padac wyjatkowo rzadko. cholera wie czy nie bedzie lapac zwiech - nikt kamerek sportowych pod tym wzgledem nie testowal.
@blantek: Nie powinna... Na baterii potrafi przelecieć od 100% do 0% bez zwiechy, ona nic nie nagrywa tylko przekazuje obraz dalej. Właśnie googluje i ludzie piszą, że niestety często prąd podawany z PB na wyjściu przy ładowaniu jest tak mały, że jedyne na co go starcza to na wyświetlenie 'ładowanie' w telefonie, więc kamery raczej nie pociągnie... Cholera, nie sądziłem że podtrzymanie kamery na parenaście minut w razie restartu prądu będzie