Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to jest normalne, że w gimnazjum na BIOLOGII (!) przyznawane są oceny za to, kto ładniej wykona model DNA? Ostatnio brat dostał takie zadanie domowe i nauczycielka oceniała prace pod względem estetyki. Czy od tego nie powinny być takie przedmioty jak plastyka czy technika? Na biologii wg mnie powinno uczyć się biologii, a nie wykonywania ładnych modeli.
#pytanie #szkola #polskisystemedukacji
  • 25
@jokefake: mi kiedyś na zaliczenie za nieobecności kazali szukać jakichś informacji co ich nie mieli. Bulwa musiałem latać po bibliotekach i dopiero brat ze studiów mi załatwił książkę z której to skserowałem xD
@arcanum17: To jeszcze nic, u mnie w I liceum, nauczycielka od niemieckiego kazała się nauczyć dialogu na całą stronę A4 na pamięć XD i potem odpytywała każdego jak we wczesnej podbazie, gdzie każdy podchodził do biurka i tak zeszła cała lekcja.
@arcanum17: Bardzo prawidłowo. Polska edukacja to jest patologia właśnie dlatego, że się patrzy na przedmioty jak na osobne szuflady. Pamiętam jak na laborce na studiach mieliśmy zadanie stworzenia (nie pamiętam teraz w jakim sofcie) jakiegoś pół-wirtualnego urządzenia pomiarowo-sterującego. Prowadzący wprost powiedział, że zadanie merytorycznie jest dość łatwe, więc będzie także oceniał estetykę projektu. Bo potem debile kończą studia, idą do pracy i robią jakieś nienadające się do korzystania GUI. I tak
@arcanum17: miałem w gimbazie zrobić model cząsteczki wody XD
Przyniosłem kostke lodu ze sklepiku, babka skisła, ale 6.0 dała :D
NIe mniej edukacja u mnei w gimbazie nie ssała, 4 semestry zamiast dwóch, rozszerzona mata i fiza - chyba poza dwoma osobami to wszyscy wylądowali na polibudach i medycynie. Gimbaza, gimbazie nie równa