Wpis z mikrobloga

Witam Mirki.
Potrzebuje kontakt do dobrego hematologa, który przez wiele miesięcy nie będzie mówił, że wyniki są niemalże idealne, ale wyślę mnie na kolejne, takie same.
Problem jest taki, że na wynikach wychodzi zbyt wysokie RBC, niskie MCH, MCV i ferrytyna.
#hematologia #medycyna #krew
  • 9
@PanKtos: ale masz jakieś objawy? Jakie konkretnie są te parametry, które podałeś? Jaka hemoglobina? Oznaczałeś erytropoetynę? Suplementujesz żelazo? Jeśli masz blisko to polecam poradnię hematologiczną w Koperniku w Łodzi
@The_Starfish
@bnchx
Problem nie dotyczy dokładnie mnie, a bardzo bliskiej mi osoby. Dziewczyna ta zawsze była bardzo aktywna aż doszło do tego, że teraz tylko chce spać. W pewnym momencie siniaki miała od dotknięcia, co chwile krwotoki z nosa, a badania wychodziły dobrze. Zależy mi na spojrzeniu na nią przez dobrego specjalistę. Może będzie miał do powiedzenia coś innego niż "badania spoko, prowadzimy dalsze obserwacje i tyle".
@The_Starfish aaa to rozumiem. Ogólnie to się ciągnie kilka miesięcy. Dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że ta osoba nawet nie dostała od lekarza skierowania na próby wątrobowe i do chirurga naczyń krwionośnych. W ciągu jednego dnia ogarnąłem inne opcje jak lekarze, którzy prowadzą obserwacje. Nie chcę mówić, że nie mają racji, ale jeśli od dłuższego czasu nie ma zmiany(jest mała), a jest problem to trzeba spojrzeć szerzej.
@PanKtos Brzmi to jak typowa anemia z niedoboru żelaza połączona z brakiem wit. C. Niech sumiennie weźmie się za leczenie tej anemii i powinno pomóc. Jakby każda osoba, która ma takie objawy dostawała skierowanie do chirurga naczyniowego, to osoby, które naprawdę potrzebują pomocy, w życiu by się nie doczekały.