Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawialiście się kiedyś jak bardzo kreatywni mogą być pracownicy agencji kreatywnej? Bardzo. Bardzo ku%$a.

Takie oto wyzwanie zostało przede mną postawione: mam przygotować raport kwartalny dla klienta, za okres dwóch ostatnich miesięcy, z uwzględnieniem danych z całego roku oraz podsumowaniem całorocznej współpracy. Tak, nie przesłyszeliście się. To ma być całoroczny, dwumiesięczny raport kwartalny. Ale to jeszcze nie koniec. Raport analityczny z ruchu na stronie ma zawierać ponadto elementy audytu UX, audytu SEO i propozycji działań pod SEO. Jakby tego było mało mam w nim zawrzeć analizę niemal 200 artykułów opublikowanych na stronie klienta, w podziale na kwartały i kategorie, czyli dane o ruchu, czytelnictwie tych tekstów + wyselekcjonowanie najpopularniejszej tematyki dla każdego kwartału i dla każdej kategorii, co oczywiście wymaga przynajmniej pobieżnego przeczytania tych tekstów. Porównania między kwartałami również mile widziane.

Czas operacyjny wynosi 4 dni. TAK, CZTERY DNI ROBOCZE na przygotowanie całorocznego, dwumiesięcznego raportu kwartalnego z ruchu na stronie, wraz z elementami UX, SEO, a nawet z uwzględnieniem zagadnień contentowych. Raport, który jest zakontraktowany w umowie na 7 godzin roboczych i za tyle właśnie godzin dostaniemy hajsy.

I wiecie, jaka była jedyna odpowiedź AM-a z kilkuletnim stażem pracy w branży, który chyba wciąż nie wie, co to znaczy, że fraza jest w top 10, na REALNĄ estymację czasu koniecznego do przygotowania tak wielkiego raportu? Że się w dacie rąbnęłam. Że wykonanie raportu ma zająć maksymalnie 4 dni robocze, a nie troszkę więcej. Bo widzicie, jak zobaczyłam to zadanie, to spadłam z krzesła i dostałam chwilowego stuporu, a mój zmaltretowany mózg sam sobie przestawił datę deadline o kilka dni w przyszłość. No więc tyle się dowiedziałam: „dlaczego do 12.12? myślałam raczej o 06.12”.

Zabijcie mnie.

#pracbaza #truestory #gorzkiezale #rakcontent

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9