Wpis z mikrobloga

Dzisiaj policja w moim mieście pochwaliła się zakupem pierwszego drona. Maszyna to Yuneec Tornado H920 Plus który wraz ze szkoleniem dla 4 operatorów kosztował marne 82 tysiące złotych.

Pierwsze z brzegu (pełne) szkolenie jakie znalazłem to koszt 14 400 zł, do doliczamy tego zakup drona który na stronie producenta kosztuje 15 000 zł. Czuje że ktoś w #policja nie uważał na matematyce xD Ma ktoś pomysł na co poszło pozostałe 48 tysięcy złotych? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Chciałby się ktoś podjąć weryfikacji przetargu? Nie jestem pewny czy takimi rzeczami też się zajmują, ale może @Watchdog_Polska?
#oszukujo #gorzow #drony i trochę #heheszki przez łzy.
  • 12
@cudowny: na przykład koszt serwisu, firma zobowiązuje się utrzymywać pełną sprawność maszyny i być na każde skinienie przez x lat, zapewniać sprzęt zastępczy w przypadku uziemienia i takie cuda. Mogli kupić też stację naziemną, bo średnio wyobrażam wielogodzinne pilotowanie w czasie akcji przez tego śmiesznego pilocika...
@cudowny: panie Januszu, ale oni kupują nie zabawkę, ale narzędzie pracy. Co z tego jak kupią drugi, jak od czasu do czasu trzeba przy nim grzebać. Szkolenie obejmuje latanie, a nie nauczysz się na nim elektroniki. W takich wypadkach "wynajmujesz" zewnętrzną firmę do obsługi. Znajdź ogłoszenie o przetargu, tam powinno być napisane co kupowali.
@tmb28: Nie mogłem znaleźć ogłoszenia o przetargu na stronie urzędu marszałkowskiego, więc napisałem im maila z prośbą o przesłanie jego treści. Dziennikarz z portalu gorzowianin.com jutro udają się do w/w urzędu osobiście aby przyspieszyć proces bo zwietrzył sensację. Janusza sobie odpuść, z tatą nie rozmawiasz.
@cudowny: to o czym napisałem jest normą w przetargach. Tak samo jak kupują auto to kupują produkt + obsługę przez zewnętrzną firmę. Jeżeli o tym nie wiesz, to po prostu januszujesz. Sprawdzić warto, choćby żeby przypilnować, czy te usługi rzeczywiście zostały kupione. Bo powinny...
@tmb28: Spodziewam się tego, że masz sporo racji mówiąc o usługach serwisowych. Mimo wszystko nie wierzę w to że będą kosztowały 50k PLN, nawet gdyby warunkiem była płatność z góry na 5 lat.
Nie ma co gdybać, czekamy na treść ogłoszenia.
@cudowny: Samej weryfikacji nie podejmiemy się, bo też nie jesteśmy specjalistami w zakresie dronów.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale prawnie możemy pomóc - zapytaj jeszcze o umowę na zakup drona (wyślij wniosek o info publ), a jak będzie ona niekonkurencyjna (bo znalazłeś taniej), niech napisz do rzecznika dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej i uzasadnij niegospodarność. A w razie problemów z uzyskaniem umowy napisz do
@Watchdog_Polska: Dostałem odpowiedź, ale niczego się nie dowiedziałem. Co dalej?

Szanowny Panie.

W odpowiedzi na Pana zapytanie z dn 4. grudnia 2017r. dotyczące znalezienia na BIP ie Województwa Lubuskiego informacji o przetargu/zamówieniu na zakup drona dla gorzowskiej policji uprzejmie informuję:
* na stronie internetowej UMWL nie ma takiej informacji, ze względu iż powyższy zakup nie przekraczał kwoty 30 000 euro. Zakup drona został zrealizowany w oparciu o wewnętrzną procedurę zgodnie z
@Watchdog_Polska: Tak, użyłem regułki.

Na podstawie art. 61 ust. 1 i 2 Konstytucji RP wnoszę o udostępnienie następującej informacji publicznej:


- umowy na zakup drona Yuneec Tornado H920 Plus wraz ze szkoleniem dla 4 operatorów, zakupionego dla Gorzowskiej Policji.

Wnoszę o przesłanie wskazanej informacji w formie skanów dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres, z którego wysłano niniejszy wniosek.