Wpis z mikrobloga

@Lapidarny: kompletnie nigdy nie bede w stanie zrozumiec co kieruje ludzmi jezdzacymi bez zapietych pasów, powinno takim choc raz przydarzyc sie jakas lekka stluczka zeby #!$%@? głupim ryjem w deske rozdzielcza to by sie nauczyli
  • Odpowiedz
@Lapidarny: toz takie cos powinno byc prawnie zabronione juz z 20 lat temu, zarowno posiadanie jak i handel takim gównem. Kiedys gosciu we mnie na autostradzie #!$%@? w tyl, to do dzis mam dziwne mysli, jak przypomne sobie obraz jego zony rozpaćkanej na przedniej szybie. Przezyla, ale ryj do wymiany.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: po wypadku takiego idioty gdzie potrzebna była pomoc medyczna powinno sie wystawiać fakturke do zapłacenia. Odechciałoby sie kozaczenia. Pasy do czego służą każdy wie. Nie umiesz sie dostosować to proponuje rower albo spacer
  • Odpowiedz
@Massad: a co, pasy tak uciskaja w brzuch ze dziecko nagle wyskoczy? a wezmy na przyklad taka sytuacje, jest wypadek, czołówka, kobieta bez pasow, co sie z nia dzieje? #!$%@? z impetem w deske/szybe, nie koniecznie głowa, moze tez brzuchem, cokolwiek, jakies dachowanie, sila odsrodkowa #!$%@? ja z auta na pobliskie pole. Jakie ma szanse dziecko na przezycie? Kilka procent? A gdyby miala zapiete pasy? Wedlug mnie o wiele wieksze. O
  • Odpowiedz
@estkt: eee gdzie ja takie coś napisałem?

co do pytania i tego co napisałeś dalej. Obowiązujące przepisy to nie twoje widzimisie tylko to co jest zapisane w ustawach itd.
Skoro są osoby zwolnione z obowiązku zapinania pasów ( z tego co się orientuję to m.in. instruktorzy nauki jazdy w czasie jazdy z kursantem, taksówkarze podczas przewozu klienta, policjanci w czasie przewozu zatrzymanego) to dlaczego według ciebie handel i posiadanie takiego kawałka
  • Odpowiedz
@estkt: To jest duży dylemat. Bo przy dużych prędkościach pasy mogą uratować życie kobiety, a przy małych mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu (tak mi świta w pamięci). To jest zezwolenie na brak użycia pasów, a nie zakaz użycia. Być może to zależy od kobiety. Może jedna znajdzie bezpieczne ułożenia pasów a inna nie będzie w stanie. Nie wiem.
  • Odpowiedz
  • 13
@Massad
@estkt Będąc w ciąży można zapiąć pasy poniżej brzucha, w stosunkowo bezpiecznej pozycji. Można też zapiąć samą górę. Możliwości jest dużo, zawsze zapięte>nie zapięte.
  • Odpowiedz
@estkt: niewiele osób wie ale nieprawidłowo zapięte pasy potrafią być równie śmiertelne co ich brak. Jeśli pas biodrowy (poziomy) nie będzie przechodził po jak nazwa wskazuje biodrach to moze uszkodzic zarowno cieznarna jak i nie ciezarna. Problem w tym, że każda kobieta ma inny brzuch „ciążowy” czasem niemozliwe jest zapiecie standardowych pasów w sposób bezpieczny. Teraz dostępne są specjalne adaptery które trzymają pas biodrowy na miejscu. W dniu pisania ustawy zdaje
  • Odpowiedz