Wpis z mikrobloga

@The_Orz: Betonowy elektorat niestety nie rozumie prawa. Betonowy elektorat myśli, że prawo jest idealne, tylko sędziowie mają je gdzieś i robią co chcą. Pogadaj z elektoratem PiS a dowiesz się, że sędziowie powinni być oskarżycielami, biegłymi jak i pełnomocnikami stron a jednocześnie rozstrzygać kto ma rację. Reforma sądownictwa nie dotknie prawdopodobnie 99% społeczeństwa. A że sąsiad przegra z wójtem/posłem z PiSu? Widocznie tak musiało być a za PO też by przegrał
@adam2a: ja to mam prawo w dupie bo nikt go nie przesttzega ;) ale jak jakiś biegły nieumyślnie zrobi wtopę i interes publiczny zostanie naruszony (tutaj rozumiem ze chodzi o firmy skarbu państwa ale tutaj można popłynąć i fajnie kombinować ......) to ma mu nic nie grozić? Zadniej odpowiedzialności?
@adam2a: Zastanawiam się jak taki czyn można popełnić nieumyślnie, ale czego to się spodziewać od dobrej zmiany. Już zdecydowanie lepiej by było gdyby dodać klauzule bez należytej staranności, niedbalstwo albo rażące niedbalstwo.