Wpis z mikrobloga

@sztajek: Próbowałem. Generalnie to może złej mąki używam, bo próbowałem normalnie, z drożdżami, na zakwasie, mąka pszenna, pszenna + żytnia w różnych proporcjach i w sumie w najlepszym przypadku chleb przypominał nieco drożdżówkę!
@Radeg90: w sumie to praktycznie wszystko ma wpływ. Teraz zacząłem wyrabiać ciasto w maszynie do pieczenia chleba. Pozniej przekładam je na blachę i czekam az dobrze wyrośnie. Jak juz jest wyrośnięte, to delikatnie wkładam je do piekarnika tak aby nie opadło. Piekarnik nagrzany do 250st. Po około 10 minutach zmniejszam do ok 220st.
@sztajek: No niby wszystko ma wpływ... Dlatego ważne, by znać i pamiętać dokładnie proporcje, przebieg i odtwarzać za każdym razem tak samo. A co dajesz do ciasta? Dajesz mąkę żytnią i zakwas? Jakie typy mąk?
Ten ze zdjecia był robiony tak...
Do maszyny wlewam 330ml letniej wody, dwie łyżki oleju. Wsypuje 500-530dag maki pszennej jasnej typ 500, na to płaska łyżka soli, płaska łyżeczka cukru, 5-6g drożdży instant. Ustawiam maszynę na program do wyrabiania. Po wyrobieniu przekładam ciasto na blachę, przykrywam ściereczka i odstawiam w ciepłe miejsce. Czekam, aż dobrze wyrośnie. W tym czasie ustawiam piekarnik na maksimum. Wstawiam na sam dół brytfankę z woda. Jak juz