Wpis z mikrobloga

@Supercukier: Raczej tak, patrz na długość główki mostka, możesz po tym określić czy sterówki starczy. Merida na zdjęciu ma 0 podkładek więc nie będzie dużo rezerwy.
@fegwegw @dran2 jeśli chodzi o długość to jestem spokojny. Oba rowery mają praktycznie taką samą długość główki. Zastanawia mnie tylko że Trek stosuje u siebie taperowaną główkę 1 1/2" -> 1 1/8 " i pytanie czy taka sama jest w Meridzie.
Zastanawia mnie tylko że Trek stosuje u siebie taperowaną główkę 1 1/2" -> 1 1/8 " i pytanie czy taka sama jest w Meridzie.


@Supercukier: Taka sama jest dzisiaj w każdym rowerze MTB.

taką samą długość główki.


@Supercukier: Merida, przynajmniej na zdjęciu ma 0 podkładek, nie każdemu to musi pasować. Pasować będzie, ale obniży kokpit.
@fegwegw: właśnie o to chodzi, ma być XC tylko że teraz na carbonie bo na szosię alu a carbo to spora różnica, chcę spróbować tego samego w terenie. A że Rebę już mam w alu mtb to plan jest taki żeby przełożyć.
@Supercukier: Kilkaset gram wagi jak chce ci się ważyć rower. Może być nieco mocniejszy i nieco łatwiejszy w naprawie (ale kogo to obchodzi skoro Trek i tak wysyła nowe ramy w razie czego).
@dran2: Waga jest dla mnie drugorzędna choć oczywiście ważna. Bardziej chodziło mi o carbonowe właściwości pochłaniania drgań pochodzących z nierówności nawierzchni. Co za tym idzie mniejsze zmęczenie organizmu i lepsze miejsce na zawodach. Bardziej pod tym kątem patrzę na sprawę.
@dran2: Mówisz? Hmm.. W sumie opony 2,25" napompowane są tak że i tak się uginają podczas jazdy. Faktycznie na szosie byłoby to mocniej odczuwalne - i tutaj dla mnie jest kosmos różnica w porównaniu z alu. Sam już nie wiem