Wpis z mikrobloga

Czy MLM i piramidy są legalne w #uk? Mojego różowego jakaś #!$%@? chciała wkręcić w tego typu gunwo. Oczywiście po długiej dyskusji na ten temat i drobnej sprzeczce (hurr durr nie wspierasz mnie, ty zawsze jesteś na nie, ale z ciebie pesymista hurr durr) udało mi się wybić jej ten pomysł z głowy i przyznała mi racje. Jeżeli faktycznie tego typu praktyki sa nielegalne to chętnie bym #!$%@?ł firmę gdzie trzeba. Policja ma informację na stronie, żeby zgłaszać jak jest się ofiarą takiego oszustwa, ale trzeba wykazać jakieś przelewy, direct debit itp., nie ma nic o zgłaszaniu podejrzanych firm.

#mlm #prawo
  • 17
@bacteria: wiki pokazuje, że:

Pyramid schemes are illegal in many countries or regions including Albania, Australia,[20][21] Austria,[22] Belgium,[23] Brazil, Canada, China,[24] Colombia,[25] Denmark, the Dominican Republic,[26] Estonia,[27] Finland,[28] France, Germany, Hong Kong,[29] Hungary, Iceland, Iran,[30] the Republic of Ireland,[31] Italy,[32] Japan,[33] Malaysia, Maldives, Mexico, Nepal, the Netherlands,[34] New Zealand,[35] Norway,[36] Peru, Philippines,[37] Poland, Portugal, Romania,[38] Russian Federation, Serbia,[39] South Africa,[40] Spain, Sri Lanka,[41] Sweden,[42] Switzerland, Taiwan, Thailand,[43] Turkey,[44] Ukraine,[45] the United
@szczym_do_ludzi: Piramidy finansowe są zakazane wszędzie. Dlatego oszuści muszą obejść zakaz i wymyślają bzdurny koncept "Multi Level Marketing", żeby móc twierdzić, że nie zajmują się piramidami tylko prowadzą uczciwy biznes MLM.
https://www.wykop.pl/wpis/20369263/#comment-72836413
MLM to po prostu piramida finansowa udająca, że nie jest piramidą. W przepisach nigdy nie pada stwierdzenie, że zakazujemy MLMów. Pyramid schemes - zakazujemy, MLM - nie zakazujemy. I tym samym oszuści hulają na całego.

David Brear z UK
renalum - @szczymdoludzi: Piramidy finansowe są zakazane wszędzie. Dlatego oszuści mu...
bo wstęp do Oriflame jest za darmo


@Silvervend: Zmyślasz.

Uzyskanie członkostwa w Klubie Oriflame rodzi obowiązek wniesienia wpisowego uiszczanego nie później niż w dacie płatności za pierwsze zamówienie. Wysokość wpisowego oraz warunki jego wpłaty określa Oriflame Poland. Wpisowe obejmuje okres odpowiadający 17 katalogom liczony od daty realizacji pierwszego punktowanego zamówienia.

2. Wpisowe, o którym mowa w pkt. VI ppkt. 1. powyżej, uiszczone w związku z uzyskaniem członkostwa w Klubie Oriflame stanowi
@renalum rozumiem czym jest piramida. Piramida jest zarabianie na wprowadzaniu nowych członków do struktury. Widać w Oriflame zmieniły się zasady, ale doczytałem. Wpisowe wynosi max 19 zł. Często startery kosztują grosze i z jego sprzedaży sprzedający nie ma nic.

Co nie zmienia faktu, że się zarabia przede wszystkim na produktach.
@renalum z umowy o dzieło.

W Avonie i Oriflame akurat sporo się sprzedaje, bo baby chcą kosmetyki, a nie chcą być konsultantkami.

Nie zrozum mnie źle, nie siedzę w MLMie ani nie chcę go promować, bo to kiepski biznes, ale piramida to nie jest. Równie dobrze mógłbyś podpisać pod piramide finansowa każdego sprzedawcę, który dostaje prowizję czy to za nowego sprzedawcę czy sprzedaż.
@Silvervend:

The bottom line is that Avon is not a “good” MLM. There is no such thing as a good MLM, and the endless chain recruitment scheme of Avon is no different than that of all other MLMs…. all of which are bad for consumers.

http://www.sequenceinc.com/fraudfiles/2014/10/avon-is-not-a-good-mlm/


1) nie ma żadnej umowy o dzieło, 2) konsultantki nie sprzedają. Twoja wiara w niepiramidalność MLM nie różni się od wiary człowieka głoszącego płaskość Ziemi,