Wpis z mikrobloga

Jak dobrze pomagać! I jak łatwo zrobić komuś dzień!
#czujedobrzeczlowiek

Jechałam dziś tramwajem z niewidomym Panem. W rękach trzymał ten charakterystyczny kij, miał strasznie dużą walizkę, na ramionach jeszcze jakiś turystyczny plecak. Niespodziewanie tramwaj zatrzymał się na środku sporego skrzyżowania, w dodatku ruchliwego, a motorniczy przekazał wspaniałą nowinę o problemach z siecią, więc wysiadka.

Podeszłam do tego niewidomego Pana i zapytałam czy pomóc mu z walizką przy wysiadaniu.
Zmieszał się.

- Chyba dam radę... Nie musi Pani się tak poświęca....aaaa właściwie, czemu nie! Uwaga, strasznie ciężka.

Faktycznie, chyba wiózł kamienie. Ostatecznie udało mi się wynieść walizkę, pomóc mu wyjść z tramwaju, przeprowadzić go pod rękę na ruchliwej ulicy i zaprowadzić pod najbliższy przystanek autobusowy.

I gdy tak maszerował ze mną pod rękę, razem z tym kijem, plecakiem i całym swoim tobołkiem, był tak rozpromieniony i szczęśliwy, że naładował mnie dobrocią na cały dzień. Na koniec tej wycieczki życzył mi miłego dnia i powiedział... że ładnie pachnę. :D PADŁAM!

#dziendobry #pomagajzwykopem #coolstory
źródło: comment_D4ebVPHAl7iINZ334x9uAtZPGJoKbdVP.jpg
  • 37
@camerondiaz: ja noszę okulary ale też mam wyostrzony węch. znam zapach znajomych i czuję go i rozpoznaję gdy wchodzę do ich pokojów albo rozmawiam. dosyć zabawne to, inni pewnie tego nie rozumieją. raz się koszulki na wuefie pomieszały, ja powąchałem i oddałem gościowi jego koszulkę xD niepotrzebnie bo ją poznał w międzyczasie po metce a ja wyszedłem na #!$%@?.
bardzo lubię zapach niektórych swoich koleżanek, jak mówię im coś na ucho
@100piwdlapiotsza: Mirku! Czytałam Twój wpis już jakiś czas temu, pisałeś do mnie pod moim wpisem o dziadku z tramwaju, który mi wepchnął do rąk mandarynki, po tym jak mu ustąpiłam miejsce. :D ogólnie ja z tych przejmująco-pomagających, więc takie sytuacje u mnie nonstop! ;)
powiedział... że ładnie pachnę. :D


@camerondiaz: Damn! Od zwykłego "smiertelnika" to jest już świetny komplement, a co dopiero od osoby niewidomej! :D Wtedy nabiera podwójnej mocy. ( ͡ ͜ʖ ͡) Wszak oni nas nie widzą - więc za tzw. pierwsze wrażenie odpowiadają inne zmysły - węchu (zapach), słuchu (głos).

No i propsuję oczywiście dobry uczynek! :3
@camerondiaz: Fajne jest to, że każdy boi się niewidomemu zwrócić uwagę na cokolwiek.
Ostatnio niewidomy przechodził na pasach na których nieprawidłowo zatrzymał się samochód. Gość zaczął auto ostukiwać, żeby przejść ale widziałem, że #!$%@?ł ile fabryka dała a gość w samochodzie tylko zmienił kolor na dojrzałego buraczka i nic się nie odezwał.
A niewidomy po drugiej stronie pasów uśmieszek xD