Wpis z mikrobloga

jak sobie liczyłem ile by było na b2b to ciężko powiedzieć by się opłacało przechodzić.


@wuut: to chyba coś sobie żle liczyłeś. Ewentualnie zdefiniuj 'opłacalność'.
Pracodawca nie pozwala przejść na b2b, a nawet założyć DG bo podpisalem papier o zakazie konkurencji.


@grzybicastup: Zakaz konkurencji nie polega na tym, że nie możesz pracować na własnej działalności w tym samym czasie.
@grzybicastup: PKWIU to jest mem, do niczego nie służy. Na barkach Twojego pracodawcy spoczął by ciężar udowodnienia, że Twoja działalność jest konkurencyjna względem jego. I to nie na zasadzie: "a bo ma te same kody", tylko: "bo używach tych samych technologii do osiągnięcia tego samego rezultatu, i ma tych samych klientów".
przecież większy podatek płacisz tylko od kwoty powyżej limitu xD

@Psiake: tak i wpływy mocno spadają po przekroczeniu progu. Czyży @wujekG pracował na UD, a nie UoP, gdzie jest duża dysproporcja, bo po przekroczeniu magicznego progu płaci się podatek 2x większy bo nie ma już kosztu uzyskania przychodu?
@leesiuu: co to są "wyższe" kwoty? Od której kwoty netto się one zaczynają? Część osób, jak nie większość nie może u obecnego pracodawcy przeskoczyć na b2b.

dodatkowo, co z tego że zapragnę b2b skoro wynajmuje mieszkanie a właściciel nie zgodzi się na rejestracje DG pod tym adresem? Przecież tam są jakieś durnoty o wydzieleniu pomieszczenia na DG, dodatkowo pamiętam coś o innych opłatach z tego tytułu.

Właściciel mieszkania, który wyraził zgodę
@wuut: i popatrz, Ty przynajmniej spytałeś, dostałeś dobre wytłumaczenie i będziesz wiedział, a w cześniej bzdurny post kogoś kto nawet nie wie gdzie zaczyna się drugi próg ma prawie 600 plusów ( ͡° ʖ̯ ͡°)