Wpis z mikrobloga

Mirki!
Pomógłby mi ktoś dokopać się do informacji, czy te dwa lasery do korekcji wzroku mają możliwość zgrać nagranie z zabiegu na pendrive?

- Laser WaveLight FS200
- Laser WaveLight EX500

Na razie dokopałem się do informacji, że mają wyjście S-Video i port USB do wymiany danych. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji, czy oprogramowanie daje możliwość bezpośredniego rejestrowania obrazu w pamięci lasera (lub od razu na pendrive).

W poniedziałek mam zabieg i chciałem go zarejestrować (zgodę mam, tylko nie wiem jeszcze, czy to jest technicznie możliwe). Ostatecznie będę zgrywał sygnał z S-Video przez kartę TV wpiętą do laptopa, ale wtedy nie uzyskam dobrej jakości obrazu...
#lasery #oczy #wzrok #kiciopyta #laser #wavelight #fs200 #ex500
LukaszW - Mirki!
Pomógłby mi ktoś dokopać się do informacji, czy te dwa lasery do ko...

źródło: comment_JkUIkWs89QPhCQaGn4IMBNKCYGBD6ePZ.jpg

Pobierz
  • 19
@stg44: Tak normalnie, to nie wiem czy można. Idę tam trochę po znajomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak swoją drogą - jaki typ zabiegu miałeś? Długo miałeś jakieś dolegliwości po zabiegu?
@LukaszW: lentivu, do miesiaca szybko mi sie oczy męczyły przy kompie, ale teraz jest gitara, no i chyba za malo wycieli bo mam moze -0,25 (mowie chyba bo bylem na badaniach i przy literkach '1.0' musiałem chwile sie skupic) ale ogolnie mialem wade w okolicach -5 wiec i tak jestem zadowolony
@stg44: A ile po zabiegu robiłeś badania? Bo podobno do miesiąca jeszcze się wzrok stabilizuje. Ale generalnie jak dałeś radę trzeci od dołu, to jest ok :) Tym bardziej, że rzeczywiście sporą wadę miałeś wcześniej.
@LukaszW: zabieg miałem w czerwcu a badania (nie związane z tym zabiegiem tylko o pozwolenie na bron) były w sierpniu, ogólnie wyczytałem ze długo to sie goi wiec jestem cierpliwy (dlatego napisałem chyba)
@Marchwj: Sam zabieg był całkowicie bezbolesny (przed zabiegiem dostałem znieczulenie w postaci kropelek). Kilka godzin po zabiegu przestało działać znieczulenie i wtedy dosyć mocno piekło i szczypało, ale przed zabiegiem dostalem dosyć silne leki (Ketonal i coś na uspokojenie), więc zaraz po powrocie do hotelu zasnąłem twardym snem. Rano po bólu nie było już śladu :)

Pełniejszą relację wrzucałem na bieżąco na Instagram Stories (https://www.instagram.com/majsterkowo/). Starsze relacje są już niedostępne,
@stg44: U mnie minęły dopiero 4 dni od zabiegu i jeszcze widzę trochę mgły (szczególnie przy patrzeniu na źródła światła, jak np. monitor, czy światła samochodów). Ale z dnia na dzień jest coraz lepiej :)
@Marchwj: Miałem -1,5 i -1,25. Ale! Zawsze myślałem, że ta wartość mówi o tym, jak źle człowiek mówi. A okazało się, że to guzik prawda :D Obok siebie może stanąć dwoje ludzi z wadą -1,5 i jeden może widzieć dużo gorzej od drugiego. A przynajmniej jakoś tak tłumaczyła mi to okulistka, gdy komentowała, że mimo stosunkowo małej wady widzę bardzo źle.
@Marchwj: I teoretycznie teraz powinienem być w ogóle bez wady. Na razie jeszcze oczy mi się goją, więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Za miesiąc wracam do Krakowa na kontrolę, więc wtedy się wszystko okaże. W razie czego (gdyby wada do końca nie zeszła) mogą mi zrobić rekorektę, bo ta metoda Femtolasik, którą miałem robiony zabieg, na to pozwala. I wtedy robią to już jakimś ręcznym laserkiem (a przynajmniej tak zrozumiałem;), a