Wpis z mikrobloga

Mirki z #programista15k szukamy do #pracait w #zabrze . Może ktoś chętny zobaczy, ale właściwie chciałem Was zapytać gdzie najlepiej wrzucić ogłoszenie, żeby dotarło do zainteresowanych. Wrzuciliśmy na justjoin.it i Olx, ale mały odzew. Nie jesteśmy firmą IT, tylko mamy swój dział do rozwoju naszych systemów i narzędzi, więc nieczęsto kogoś szukamy, więc nie znam odpowiednich portali. Jeśli możecie to podzielcie się tym jak trafiliście do aktualnej pracy.
  • 29
zdaje się, że nie bardzo znasz realia. Po pierwsze 5-7k + vat, to na rękę 5-7k na rękę po opodatkowaniu.


@MirekVonKapusta: Ale czlowieku, ty nie porownuj jakiegos Zabrza z Warszawa to jest raz. Dwa, dostajesz te 15k programujac w PHP? Nie sadze. Raczej Ty tutaj nie znasz realiow. Kwota jest ok jezeli chodzi o B2B, gdyby to bylo na UoP, to byla by bardzo dobra.
@Hatespinner: sam pochodzę z woj. Śląskiego, więc jakąś skalę porównawcza mam. Na poprzednim konkrakcie miałem dwóch chlopaków krótko po przeprowadzce z GOP.

Z PHP do javascript przeskok to jest praktycznie żaden, ponieważ kumaty PHP-owiec javascript powinien mieć w małym palcu. W razie czego douczenie się angularów albo reactow to jest kilka tyg. robione "po godzinach".
W razie czego douczenie się angularów albo reactow to jest kilka tyg. robione "po godzinach".


@MirekVonKapusta: Jedna sprawa, że liczy się doświadczenie komercyjne przy zatrudnianiu, jak coś umiesz, ale nigdy tego nie wykorzystałeś w żadnym projekcie to jest mniej warte.

Druga sprawa, że wciąż nie zmienia faktu, że to jest normalna stawka dla ludzi od PHP w kraju.
@Hatespinner: osobiście znam kumpla, który z pisania makr w excelu przebranżowił się w angulara w pół roku i na dzień dobry zgarniał 60 pln/h + vat. Obecnie trzaska w angular4 za wielokrotność tej stawki i to też w Warszawie.

Jeżeli rzeczywiście takie są realne stawki w PHP w kraju, to trzeba być idiotą, aby się nie przebranżowić w bardziej dochodową technologię / wyjechać do stolicy.
to trzeba być idiotą, aby się nie przebranżowić w bardziej dochodową technologię / wyjechać do stolicy.


@MirekVonKapusta: To samo mozna powiedziec ludziom pracujacym w Zabce w Ciechocinku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nauka podstaw Javy to tydzien przy komputerze.
@Hatespinner: programista PHP pracuje w html + javascript na co dzień. Co to za problem przejść w samego javascripta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

p.s. przejdź się do swoich ludzi i zapytaj się kiedy ostatnio programowali w javascripcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
p.s.2 o to samo możesz się zapytać ludzi pracujących w Żabce w Ciechocinku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
programista PHP pracuje w html + javascript na co dzień. Co to za problem przejść w samego javascripta?


@MirekVonKapusta: Pytaj sie tysiecy programistow PHP pracujacych w Polsce. Ja ci tylko pokazuje ze tacy sa i jaka jest srednia ich placy.

p.s. przejdź się do swoich ludzi i zapytaj się kiedy ostatnio programowali w javascripcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MirekVonKapusta: A czego to ma dowiesc?

p.s.2 o
Pytaj sie tysiecy programistow PHP pracujacych w Polsce. Ja ci tylko pokazuje ze tacy sa i jaka jest srednia ich placy.


@Hatespinner: ten temat pokazuje, że jednak jest ich coraz mniej i że za podaną stawkę będzie ich coraz trudniej zatrudniać.

A czego to ma dowiesc?


Że programiście języka X, który wykorzystuje codziennie w pracy język Y (ok. 20-50% czasu w pracy) będzie bardzo łatwo przejść na język Y jako 100%
ten temat pokazuje, że jednak jest ich coraz mniej i że za podaną stawkę będzie ich coraz trudniej zatrudniać.


@MirekVonKapusta: Glassdoor pokazuje 400+ pozycji dla PHP devow w Polsce i 150+ dla Javy w Polsce, wiec smiem twierdzic, ze jak na razie trzyma sie calkiem dobrze i nie zniknie w najblizszym czasie.

Poza tym sam zaczynasz zchodzic z tematu ktory na poczatku objales twierdzac, ze:

stawka raczej studencka. 5-7k na b2b