Wpis z mikrobloga

Myreczki, nadszedł już chyba czas, aby pomału myśleć o odmianach na przyszły sezon. Ten rok był moim pierwszym sezonem, zagościły u mnie odmiany: jalapeno, cayenne long slim, habanero white (peruvian?) / orange + jakieś żółte z lydla oraz jakieś cyklono podobne. Ogólnie jestem zadowolony, część poszła na sosy, część na suszenie, część do octu.
Mogę już napisać, że pewnikiem w 2k18 będą jakieś cayenne (zapewne kilka rodzajów) i multum jalapeno.

Zwracam się z prośbą do chilliheadów z dłuższym stażem, polećta jakieś ciekawe smakowo, nie wymagające jakiś extra warunków odmiany.
Z góry napiszę, że nie chce jakiś super extra hiper hotów. Jako poziom odniesienia podam moje habanero, mogą być słabsze, mocniejsze, ale bez przesadyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#chilihead #chilli #papryczki
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@capybara_ u mnie podobnie, habanero red, white, jalapeno classic oraz mucho nacho, piri piri wyrosło. Napewno więcej jalapeno będę sądził bo wyszło pysznie w occie, piri piri jeszcze nie próbowałem ale pewnie też będzie dobre. Natomiast habanero mhm...w porównaniu do sklepowego z którego już robiłem sosy jest dużo ostrzejsze i mam ciężko to zjeść. Posadze może 1-2 krzaki żeby się nazywało że mam ostra paprykę ;).
Z nowych myślałem o cherry i
  • Odpowiedz
@Tropz Właśnie, miałem jeszcze randomowe zielone chilli z lidla, i strasznie przypomina mi tą westlandie, chyba wreszcie udało mi się ją zindetyfikować.

@kujol Ostatnio oglądałem galileo, i był odcinek o chilli, dokładnie o odmianie chiltepin, zaciekawiła mnie, sympatyczne kuleczki mocy. Jestem ciekaw czy można dorwać nasionka oraz czy w ogóle wyrośnie u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba dorzuce jakaś scotch bonet, lemon drop i jamaican hot, i
  • Odpowiedz
chiltepin


@capybara_: Mam w tym roku Salvatico - bardzo podobne i śliczne krzaki-drzewa rosną ;)

Jeżeli chcecie Jalapeno to ja od lat zamiast zwykłych mam Jalapeno Mucho Nacho, które są większe, grubsze i bardziej mięsiste ;)
  • Odpowiedz
@gobi12: Ciekawie wygląda ta salvatico.
Właśnie miałem poruszyć tutaj wątek odmian jalapeno, bo widziałem że jest kilka. Nawet nie wiem jaką miałem w tym roku.
Nasionka masz swoje? czy co roku zaopatrujesz się w jakieś nowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz