Wpis z mikrobloga

Interesuje się giełdą od paru lat, od 2 lat gram na realnym koncie w xtb.
W internecie większość opinii o tematach związanych z forexem, giełdą jest negatywna.
Pomyślałem aby wystartować z kwotą 5000zł i publikować tutaj cotygodniowe podsumowanie transakcji. Zobaczymy jaki zysk będzie po pół roku.
Byłby ktoś zainteresowany?
#gielda #gpw #forex #inwestycje #biznes
  • 85
  • Odpowiedz
@OddychajSwiadomie: nie mam "mojego", pracuję w tej branży. Oczywiście poślizgi na SL albo rozszerzanie spreadów to prosta i standardowa zagrywka na ścinanie klientów, ale jeśli broker ma egzekucję rynkową po VWAP to jest to o wiele trudniejsze zadanie ;) Poza tym, nie można 100% mówić, że broker zawsze gra przeciwko klientowi, tutaj dochodzą różnorakie sytuacje, ot choćby wymogi ryzyka kapitałowego, które często powodują, że broker gra z klientem na hedge'u :p
  • Odpowiedz
@Erhard może sobie mieć, ale jak mu się cała drabinka wyczyści to już raczej nie jest tak różowo. Też jestem z branży chociaż nie konkretnie z fx, ale z zaawansowaną egzekucją mam sporo do czynienia. I wiem, ze czasem nie ma innej opcji niz wydymanie klientow bez wazeliny. Patrz np santander 2 lata temu.
  • Odpowiedz
@Fryderyk94: forex? no to może wypunktujmy. 100 krotna dźwignia mogąca pozbawić Cię całego kapitału w pare minut. no ale z tym można się kłócić, że przecież nie każdy używa. no to statystyki: 98% graczy forexa traci WSZYSTKO w przeciągu 6 tygodni. 1,5 % jest na 0 po okresie pół roku, oraz 0,5% ma zyski - pozostaje tylko życzyć powodzenia. here człowiek z branży więc chętnie poobserwuję tag.
  • Odpowiedz
@topol: leci plus za wartościowy komentarz - xtb zarabia oczywiscie z prowizji ale głównie na byciu market makerem i i JEST stroną w transakcjach. Akurat w przypadku tego brokera wszystko jest na tyle transparentne bo spółka jest na GPW i można przeczytać np. prospekt emisyjny w którym wszystko jest opisane i dostępne dla każdego.

Nie oznacza to że XTB jest złe, po prostu trzeba mieć świadomość jak to wygląda i w
  • Odpowiedz