Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak ludziom udaje się oszczędzać pieniądze? W tym roku uda mi się odłożyć maksymalnie 10k PLN, w takim tempie uzbieranie na wkład własny do kredytu na mieszkanie zajęłoby mi jakieś 5 lat. Zarabiam 3,1k PLN na rękę, 1200 z tego idzie na mieszkanie+opłaty+bilet miesięczny, 900 staram się odłożyć, 600 to jedzenie, reszta przepada na odzież, rozrywki, kurs językowy, dentystę, sport, etc. W dodatku dotychczas nie byłem ani dnia na zwolnieniu lekarskim, nie wpadły mi żadne dodatkowe wydatki, jeżeli coś takiego mnie spotka to będę musiał sięgnąć do oszczędności...

#finanse #pieniadze #oszczedzanie #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
źródło: comment_DPLf97aQ7KJ4uKo28s3qMG9AkjD8CM4o.jpg
  • 17
Ja mam oplat 150, niewiem ile bilet obstawiam 100. Zostaje 150 na kursy lekcje i inne #!$%@? o których pisze op. Przecież 150 na imprezę to jest czasami malo


@zolwik89: z tego co zrozumiałam to bilet i opłaty uwzględnił już w 1200 zł.

1200 z tego idzie na mieszkanie+opłaty+bilet miesięczny
OP: @zolwik89: 1800 PLN to koszty stałe, 900 oszczędności, dokładnie 432,05 pozostaje na inne wydatki (odzież, kurs angielskiego, rower, basen, wyjście na piwo, etc.)
@Coffeephile: Jakoś brakuje mi tego farta; na rodzinę mogę liczyć w naprawdę kryzysowej sytuacji - np. jakbym umierał na raka to miałbym wikt i wyżywienie do zgonu; psychiczne, fizycznie, emocjonalnie i w innym aspektach identyfikuję się jako mężczyzna.

Niby pracuję w "międzynarodowej korporacji" ale po
@AnonimoweMirkoWyznania: Po to miedzynarodowe korpo wchodza do Polski zeby miec tania sile robocza, zarobki takie jak twoje to raczej wlasnie norma (albo i gorna granica). Szczerze to nie mam pojecia jak sie mozna wybic w twojej działce, zrob konkretny nieanonimowy post o karierze, moze ktos mial podobne doswiadczenia. I koniecznie zaloz konto na Linkedin/Goldenline.