Wpis z mikrobloga

Często na tagu #netflix padają te same pytania, więc napisałem FAQ. Nie jest to perfekcyjnie napisane ale mam nadzieje że komuś pomoże :)
Poprawki i nowe pytania będę na bieżąco dodawał na http://pokazywarka.pl/netflixfaq/ . Są tam również moje oceny seriali które oglądałem. Jak macie jakieś pomysły co dodać lub zmienić, to śmiało pisać :)

1. Ile kosztuje netflix?
34zł - Plan Podstawowy: 1 ekran SD (oglądaj na jednym ekranie jednocześnie, w jakości SD)
43zł - Plan Standard: 2 ekrany HD (oglądaj na dwóch ekranach jednocześnie, w tym w jakości HD, jeśli jest dostępna)
52zł - Plan Premium: 4 ekrany HD/UHD 4K (oglądaj na czterech ekranach jednocześnie, w tym w jakości HD i UHD, jeśli jest dostępna)
W appstore jest taniej: Podstawowy - 29,99zł, Standard - 34,99zł, Premium 44,99zł
2. Czy serial/film XXX jest na netflixie? I ma lektora/polskie napisy?
- Pełna lista wraz z informacją o napisach/lektorze jest dostępna na stronie #upflix : https://upflix.pl/netflix
3. Czy będąc zagranicą będę mógł oglądać materiały z polskimi napisami lub lektorem?
Niestety nie, oferta netflixa jest przypisana do kraju w którym się znajdujesz. Żeby oglądać polską ofertę trzeba użyć VPN.
4. Czy można przetestować netflixa?
- Tak, jest darmowy miesiąc. Można wybrać najwyższy pakiet Premium.
5. Co muszę posiadać żeby skorzystać z triala?
- Kartę kredytową/debetową lub paypala, czasem netflix pobiera drobną opłatę którą później zwraca.
6. Czy po zakończeniu okresu próbnego netflix pobiera opłatę za następny miesiąc?
- Tak, pobiera automatycznie. Można jednak odrazu zrezygnować z subskrybcji po aktywowaniu triala. Konto będzie aktywne przez miesiąc.
7. Czy mogę skorzystać z darmowego miesiąca kilka razy używając różnych kart?
- Można dwa razy, przy trzecim razie dostęp do strony zostanie zablokowany.
8. Czy można płacić za netflixa innym sposobem, np. przelewem?
- Niestety nie ma takiej opcji, tylko karta lub paypal.
9. Co jeśli na koncie nie będę miał pieniędzy?
- Płatnośc zostanie odrzucona, i przełożona na kolejny dzień. Po drugim dniu możliwość oglądania zostaje zablokowana.
10. Jaki pakiet wybrać?
- Najlepiej wybrać pakiet za 52zł na cztery osoby. Wychodzi 13zł/mies na osobę. Pozostałych pakietów nie warto ponieważ są droższe i jest słabsza jakość wideo.
11. Czy mogę dzielić konto z obcymi osobami?
- Tak, netflix nie ma nic przeciwko.
12. Ile urządzeń może być zalogowanych na jednym koncie?
- Dowolna ilość, jednocześnie mogą oglądać maksymalnie cztery osoby. (Pakiet Premium)
13. Czy mogę dzielić konto z większą ilością użytkowników?
- Tak, jednak jest możliwość że konto zostanie zablokowane.
14. Jak dzielić konto z innymi osobami? (Pakiet Premium)
- Wybrana osoba zakłada konto oraz przypisuje do niej kartę lub paypal, następnie pozostałe trzy osoby wysyłają np. przelewem 13zł do "głowy rodziny". Gdy ta zapłaci za pakiet wysyła login oraz hasło do reszty. Wszyscy zakładają własny profil i mogą oglądać.
15. Ile można założyć profili na jednym koncie?
- Pięć
16. Czy inni użytkownicy konta widzą co oglądałem?
- Tak, jeśli wejdą na twój profil. Obecnie nie ma zabezpieczenia hasłem.
17. Czy mogę zostać oszukany jeśli dołączę do netflixowej rodziny?
Tak, osoba która założyła konto może po otrzymaniu przelewów zmienić hasło do konta.
18. Czy pozostałe osoby mogą zmienić hasło do konta?
- Nie, tylko osoba posiadająca e-mail.
19. Czy jako "głowa rodziny" mogę zostać oszukany?
- Nie
20. Gdzie znaleźć chętnych do wspólnego konta?
- Na różnych forach, facebooku itp. Ewentualnie na stronie z śmiesznymi obrazkami pod tagiem #netflixrodzina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
21. Na allegro są konta netflix za kilkanaście złotych, czy jest to legalne?
- Tak, jednak są to darmowe triale. Sprzedawcy generują wirtualne karty kredytowe i zakładają na nie konta. Więc całość pieniędzy trafia do sprzedawcy, netflix na tym nic nie zarabia. Używanie kilkuktrotnie tych kont może prowadzić do blokady.
22. Czy można wgrać własne napisy?
- Tak, trzeba ściągnąć rozszerzenie Super Netflix. Które pozwala również na ręczną zmianę jakości odtwarzania.
23. Czy netflix zapisuje gdzie skończyłem oglądać dany film/serial?
- Tak, jest sekcja "Oglądaj dalej"
24. Jak usunąć dany film/serial z tej sekcji?
- Konto > Moja aktywność
25. Czy mogę pobierać materiały offline?
- Tak, ale nie wszystkie. I tylko na aplikacji Windows 10 lub Android, na zwykłej przeglądarce nie ma takiej opcji.
26. Jak zgłosić problem z serwisem?
- Najlepiej na live chacie: https://help.netflix.com/pl (polski czynny 10:00-22:00)

  • 27
11. Czy mogę dzielić konto z obcymi osobami?

- Tak, netflix nie ma nic przeciwko.


@perfidnyplan: Dajcie źródło, bo wszyscy tak #!$%@?ą i się usprawiedliwiają, a ja znalazłem jedynie wypowiedzi mówiące o prawdziwych rodzinach, nawet z sugerowaniem, że jak dziecko wyprowadza się z domu, to fajnie by było jakby kupiło sobie własny plan.
@perfidnyplan: Ad. 3 W Czechach mam polską ofertę z polskimi napisami/lektorem. Z tym, że Netflixa mam z T-mobile i jest powiązany z polskim nr telefonu, więc pewnie dlatego. Wykupując pakiet normalnie nie trzeba podawać nr telefonu?
Ad. 3 W Czechach mam polską ofertę z polskimi napisami/lektorem. Z tym, że Netflixa mam z T-mobile i jest powiązany z polskim nr telefonu, więc pewnie dlatego


@Pinata: Możliwe, albo też czechy mają taką ofertę. A wpisz w wyszukiwarce "polski standup" i sprawdź czy wyskoczy ci 6 materiałów.

Wykupując pakiet normalnie nie trzeba podawać nr telefonu?


Nie trzeba, dopiszę to. Dzięki :)
Nie mam ani czeskiej oferty, ani opcji czeskich napisów. Tak samo, polskie, niemieckie i angielskie.
Mam nadzieję, że jak się skończy T-mobilowy i będę chciała przedłużyć kartą to nie będzie problemów. Czeskiego kurde nie chcę, mam czeski film na co dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)