Wpis z mikrobloga

Elo Murki,

Pytanie. Chce kupic kamere/lustrzanke do potrzeb hobbystycznych - montowanie wideo z efektami (klipy, filmy promujace etc.). Wstepny reaserch mowi o tym, ze do tego typu rzeczy lepiej sprawdzi sie lustrzanka. Nie chcialbym wydawac zbyt duzo hajsu bo tak jak mowie, bedzie to takie bardziej hobbystyczne zajecie i nie wiem czy do konca mi sie to spodoba. Mam po prostu kilka pomyslow do zrealizowania.

Jestescie w stanie polecic cos do 1000zl moze 1500zl?

#technologia #fotografia #zdjecia
  • 8
  • Odpowiedz
@sturl4ny: W tym budżecie to bym wymienił obecny telefon na jakiś flagowiec (minimum samsung s7 bądź iphone 7) i w zależności od potrzeb odpowiedni mikrofon (czy jakiś krawatowy czy np rode videomic me) oraz statyw/stabilizator do noszenia.
  • Odpowiedz
@skinnydog: czemu ma dużo klapać? będzie mniej klapnięć niż używanie lustrzanki jako aparatu i to duuużo mniej.
@sturl4ny: w filmowaniu bardzo się przydaje stabilizacja. za ten hajs jakis nikon d3100 z 18-105 VR.
  • Odpowiedz
@sturl4ny: W tej chwili na topie do amatorskiego i półprofesjonalnego filmowania są raczej bezlusterkowce. Ale w tym przedziale cenowym to nie poszalejesz, może Sony A5000? Chyba, że używane też wchodzą w grę.
  • Odpowiedz
@skinnydog: nie rozumiem co napisałeś. szkosztowac poklatki? co na dzień dobry 50k. i nic nie mowilem o kasie tlyko o tym, że robiąc filmy lustro nie "klapie" i zużywa się dużo mniej niż przy robieniu zdjęć. to jak ktoś kupuje lustrzanke żeb robić zdjęcia to też ma sobie darowac lustrzanke bo sie zużywa lustro? ( )
  • Odpowiedz
@sturl4ny: tylko to jest amatorska lustrzanka i opcji do filmowania nie ma zbyt dużo. i nagrywa w fhd tylko 30 klatek z tego co pamiętam.
miałem jako pierwszy aparat z tym szkłem i jednak filmy wychodziły całkiem fajne (bo ustabilizowane)
  • Odpowiedz