Wpis z mikrobloga

Jedziemy na typowe szparagi ( ͡° ͜ʖ ͡°), chcemy jechać swoim samochodem. Jak to wygląda w rzeczywistości - po jakim czasie trzeba przerejestrować samochód, jakie są koszta i jakie dokumenty są potrzebne? Jedziemy przez pośrednika. Chciałbym wiedzieć wszystko co jest istotne w tej materii.
#holandia
  • 3
@dr_rip: kiedys slyszalem ze mozna jezdzic do trzech miesiecy na polskich blachach. Po tym czasie albo musisz zarejestrować auto w nl albo opłacać tylko podatek za auto. Jesli to diesel to bedzie drogo. W Holandii wysokość podatku zalezy od wagi auta i rodzaju paliwa.
Praktyka różni się nieco od rzeczywistości.

W teorii możesz jeździć tu swoim autem 2 tygodnie, po tym czasie powinno opłacać się podatek. Po 3 miesiącach masz obowiązek meldunku, którego w zasadzie nikt nie kontroluję, a już na pewno nie gdy mieszkasz na lokacjach agencji.

Dopóki się nie zameldujesz z kolei - to w rzeczywistości żadnej kary nie dostaniesz, Może Cię kontrolować policja, belasting (urząd skarbowy), postraszą i tyle, bo nie jesteś zarejestrowany
@dr_rip:
Autem możesz jeździć do 4 miesięcy jeśli jesteś pierwszy raz w Holandii lub po długiej nie obecności w kraju, nie ma obowiązku przerejestrowania auta można legalnie jeździć na Polskich. Jedyne co trzeba płacić to podatek drogowy i jeśli auto miałeś krócej niż pół roku przed przyjazdem do Holandii (tj nie kwalifikuje się jako mienie przesiedleńcze) to mogą dowalić BPM.
Jak masz jakieś pytania to wal, postaram Ci się wszystko wyjaśnić.