Wpis z mikrobloga

A więc mirki. Ktoś wie gdzie znajdę jakieś restrykcje, jakich przestrzegało generals motors podczas projektowania #baojun e100? Zastanawiam się nad kupnem. Najwyżej kupię następcę, a znając chińczyków będzie to e200 i wyjdzie za pół roku xdd Jakie mogę napotkać kłopoty związane z rejestracją tegoż auta? Czy ktoś kiedyś kupował coś z #chin Jak się sprawy z tym związane mają? Wiem, że Chiny dokładają do auta, dzięki czemu kosztuje 5300$. Muszę kupić od chińczyka, czyli po Pl się z nim dogadać? Ma ktoś znajomego w chinach który chciałby pójść na taki układ? Co sądzicie? #tesla #motoryzacja #chiny #auto #pierwsze4kola

Kilka faktów o aucie:
motor 29kW, 110Nm
zasięg 155km
czas ładowania z gniazda 220V 8h (o qc żadnego info nie znalazłem, nie wiem, czy obsługuje!!!)
tablet 7"
vmax 100km/h
0-100 w 6s
abs, esp, czujniki, wifi

Moje spostrzeżenia:
-auto od GM
-dobre rozmieszczenie przycisków, nie to co tesla (2manetki+2przyciski...)
-minimalizm+prostota+użyteczność
-przestronne wnętrze, wnioskując po renderach...
-nie wiem czy auto zostało zaprojektowane zgodnie z eu normami dot. bezpieczeństwa, pewnie nie
-nic nie wiem o qc
-nic nie wiem o odzyskiwaniu energii podczas hamowania, szczerze wątpię!!!
-trud sprowadzenia auta, ponieważ bez dotacji kosztuje 14k$? Więc trzeba kombinować aby ich państwo dołożyło, lub szukać dotacji gdzie indziej
-nie podoba mi się strefa zgniotu. Moim zdaniem ośka/koła powinny wchodzić pod spód podczas zderzenia czołowego. Zbyt mało energii jest wytracanej linkdocrash_testow
filmik z krótkim opisem

autorski tag, gdzie bd informował o postępach: #e100
Pobierz Thexil - A więc mirki. Ktoś wie gdzie znajdę jakieś restrykcje, jakich przestrzegało ...
źródło: comment_cBW9jJiDhJaJAis78fTtI7FMamkLE9d5.jpg
  • 22
@Thexil: Pewnie nie ma homolagacji na europe, więc w teorii będziesz musiał ją wykonać samemu. Pytanie jaki to będzie koszt. Co do samego importu to poszukaj firmy które pośredniczą w takich zakupach i zadbają o bezpieczny transport.
@strikingsurface: ok. Ale jak już pisałem, cena bez dotacji nie jest dla mnie atrakcyjna to 1. 2, jak wyglądają względy bezpieczeństwa... Bo do tego auta dziewczyny bym nie wziął, no chyba, że po mieście do czego auto zostało stworzone
@Thexil: ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania? pytanie, czy można wywieźć z chin samochód prawie nowy (bo zakładam, że o takim myślisz) - w niektórych krajach samochód musi być starszy niż ileś miesięcy lub powyżej określonego przebiegu, żeby móc go wywieźć.
a nie myślałeś nad używaną 500e z USA? co prawda będzie droższy, ale na pewno łątwiej będzie go ściągnąć, sprzedać, serwisować. no i masz jakieś pojęcie o bezpieczeństwie tego samochodu....
@strikingsurface: link do tego 500e. Elektryk do 30k mnie zainteresował tak szczerze... ale zerknę
Przecież to jest ABS :D Nie mogli tak po prostu napisać? I znów szczerze, auto jest naszpikowane elektroniką :) Ładnie się prezentuje, w wielu aspektach przewyższa Teslę :D (tablet da się wyłączyć, przyciski manualne a nie wszystko z tabletu. Tesla ucz się)
Ten samochód kosztuje 94 tys. i 110 tys. CNY w zależności od wersji. Dopłaty do elektryków masz różne w każdym mieście. Z tego co wyczytałem ten samochód kosztuje 36 tys. i 49tys tylko w jednym z miast w Guanxi, wiec dostanie go w takiej cenie raczej odpada.
@Thexil: jasna sprawa :) ktoś z łbem na karku zabezpieczy się i przed tym.
No i nie wiem czy przy imporcie nie utrudni to sprawy, ale tylko gdybam więc się mną nie przejmuj.
@Thexil: zazwyczaj państwa które dają jakiekolwiek ulgi podatkowe na cokolwiek wrzucają tam przepis że ulgą musi zostać zwrócona jeżeli obiekt zostanie sprzedany w krótkim czasie po zakupie.

To widać też u nas (auto kupione na firmę może zostać sprzedane bez dochodowego dopiero po 6 latach) czy Holandii (zaimportowane auto z którego nie zapłacono BPM może zostać sprzedane bez płacenia BPM dopiero po bodajże 8 latach)

Obawiam się więc że znajomy chińczyk