Wpis z mikrobloga

#wojsko #sluzba #sluzbawojskowa #nsr #wku
Siemanko Mirki jest tu jakiś żołnierz zawodowy? Potrzebuje rady, chciałbym iść do służby zawodowej jako kierowca. Rozumiem że muszę iść do WKU się zgłosić do służby przygotowawczej, a wcześniej zrobić kat. C. Warto robić C+E ? I iść do przygotowawczej na szeregowego czy lepiej się opłaca na podoficera startować mając licencjat? Tyrając ciężarówką jest możliwość awansu?
Z góry dzięki za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 35
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: na zawodowym masz 8h dziennie, codziennie w domu, weekendy wolne, trzynastki, mundurowki itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) różowypasek by smutal jakby mnie widziała dwa razy na miesiąc albo co gorsza by znalazła kogoś do pocieszenia xD
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: 2650 netto samo podstawowe uposażenie, do tego dochodzi ci świadczenie mieszkaniowe, w średniej wielkości miastach 700 zł netto, w wawie, krk czy wro etc dostajesz 900 i nagle robi się 3,5k, nie licząc trzynastki, mundurówki, dodatków za służbę i poligony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: eh, zaczęło piec zielonko co ( ͡º ͜ʖ͡º) jak już według ciebie mogą 'zabrać' świadczenie i trzynastkę to równie dobrze mogliby zabrać pensje, wiec nie kumam tej logiki, próbuj dalej
  • Odpowiedz
@ikaiyu: też prawda bo w sumie nie wiem jak często są poligony ;) ale i tak podejrzewam że wyjdzie lepiej niż jak w prywatnej firmie. Brat różowej jeździł i raz / dwa razy był na miesiąc w domu a teraz się musi sądzić o zaległe wypłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: ale rzucasz się niepotrzebnie. W mundurówce jest tak, że oprócz pensji podstawowej/uposażenia zasadniczego, dostajesz dodatki. Za wysługę, za zajmowane stanowisko, trzynastki, mundurówki, czasami nagrody. Nie są to jedna stałe bonusy, bo mogą Ci zabrać. Za mieszkanie też Ci zabiorą, jak ogarniesz własne i będzie płacz przed bramo xD #!$%@? biede ! XD
  • Odpowiedz
@SH4meonU: kwestia jednostki, jak trafisz do zmechu to będziesz miał poligon za poligonem, jak do jakiejś logistyki, to nie więcej niż 2x w roku po 2 tygodnie nie powinien się przytrafić
  • Odpowiedz
@NukeOps: Ja wiem, jak wygląda sprawa DODATKÓW w wojsku. Ale powtarzam - trzynastka, mundurówka są raz w roku, nagrody CZASEM. Więc do pensji ich nie masz prawa wliczać.

Za mieszkanie też Ci zabiorą, jak ogarniesz własne i będzie płacz przed bramo


@NukeOps: Bzdura. Jak DOSTANIESZ z wojska to ci zabiorą. Jak kupisz sobie sam to wciąż dostajesz.
  • Odpowiedz
@michal-pokichal: no proszę, a powinno być tak, że wraz z ogarnięciem w jakikolwiek sposób czyt. kupieniem, odbierają Ci dodatek.
Doskonale wiem, że są to dodatki cykliczne. Szeregowy wyciąga maks. 3k miesięcznie. Nie są to bajońskie sumy, ale i tak nieźle jak na mundurówkę. Jak ryj napisał, mając kat. C masz szeroki wybór jednostek, ba! możesz nawet powybrzydzać przy ich wyborze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz