Wpis z mikrobloga

Podstawa garderoby – biała koszula.

Dodaje świeżości i klasy, jak żaden inny element garderoby odmładza, nadaje cerze blasku. Kojarzy się z elegancją, nowoczesnością i profesjonalizmem.
Strój – kameleon. Założona do ołówkowej spódnicy i żakietu doskonale sprawdzi się na rozmowie kwalifikacyjnej. Podwiń jej rękawy i załóż do trampek i dżinsów – odejmie Ci co najmniej 5 lat, ale nie zrobi dzidzi-piernik. Z perłami do rozkloszowanej spódnicy zamieni Cię w żonę ze Stepford. W zestawie z czarnymi materiałowymi spodniami, szpilkami i kopertówką „zrobi” strój do teatru. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Wszystko ładnie pięknie, ale jak kupić dobrą białą koszulę?
Jeśli to ma być Twoja jedyna biała koszula, wybierz maksymalną prostotę i maksymalną jakość na jaką Cię stać.
Żadnych kieszeni, falbanek, fikuśnych mankietów, złotych guziczków. Ma pasować do wszystkich ubrań, które masz w szafie (wykluczając dresy i piżamy ofc).

Jakość

Materiał to 100% bawełna, bez domieszek. Dobra gatunkowo bawełna będzie mięsista i delikatna w dotyku, a patrząc na nią pod światło nie zauważysz „mgiełki” unoszącej się nad materiałem. Najbardziej uniwersalne będą gładki batyst lub popelina.
Kołnierzyk i mankiety – usztywnione, szyte ściegiem o dużej gęstości. Koszule wysokiej klasy mają od sześciu do dziewięciu ściegów na 1 cm szwu, podczas gdy najtańsze koszule mają zaledwie cztery lub pięć ściegów. Koszule gęsto zszywane są bardziej wytrzymałe.
Guziki z masy perłowej. Aby koszula się nie rozjeżdżała na biuście, musi mieć wszyty guzik dokładnie pomiędzy piersiami. Jeśli tego nie ma, nie kupuj. Chyba, że zależy Ci na wizerunku sekretarki z pornola.
Taliowanie – bez tego koszula będzie dodawać Ci kilogramów, źle układać się pod swetrami, żakietami, sukienkami czy wyłazić ze spódnic.
Szwy powinny być szwami tzw. „bieliźnianymi”, ponieważ szwy szyte overlockiem skręcają się pod koszulą deformując sylwetkę a krańce tkanin i nici drażnią ciało. Dodatkowo szew bieliźniany sprawia, że tkanina się nie „siepie” (czyli nie lecą z niej nitki) a samo szycie jest wytrzymalsze.

Podobał Ci się wpis? Obserwuj tag #kraveubiera
#mirabelkipolecajo #ubierajsiewykopem
krave - Podstawa garderoby – biała koszula.

Dodaje świeżości i klasy, jak żaden in...

źródło: comment_3FYPaJP6E3E6PKhXvcsZ3wjzmOTXQ4Ie.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@StaryZdzich szczerze mówiąc mam to w nosie - jeśli sama gdzieś kupuję i jestem zadowolona to nie widzę problemu żeby podać nazwę sklepu.
Musiałabym sprawdzić, ale czytałam kiepskie recenzje wólczanki- kobiety to klient drugiej kategorii
  • Odpowiedz
przez 1.5 roku nosilam biale koszule do pracy, czasami ze spodnica olowkowa czasami czarnymi spodniami i obowiazkowo obcasami, powiem szczerze ze bylam juz tym troche zmeczona. Ale teraz kiedy do pracy moge ubierac sie na luzie, to zalozenie bialej koszuli jest przyjemne :) odnosze wrazenie, ze ludzie bardziej zwracaja wtedy uwage na taka osobe - biala koszula kojarzy sie z czyms bardzo odswietnym.
  • Odpowiedz
@krave: daj znać, nawet nie wiedziałam onistnieniu koszul z wewnętrznym guzikiem...
wiem, że w internecie można kupić koszule na duży biust - sprawdzałaś to może?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@r__k nie, ja ze średniobiuściastych ;-)
Probowałas kupić rozmiar większą i dopasować u krawcowej? Ja często tak robię
  • Odpowiedz
@krave: Dzięki, właśnie myślałam nad zakupem białej koszuli :) Nie rozumiem tylko tego fragmentu:

patrząc na nią pod światło nie zauważysz „mgiełki” unoszącej się nad materiałem


wtf

PS - co najlepiej nosić pod koszulą? Standardowe koszule są chyba prześwitujące, a przebijający spod materiału stanik to chyba duże faux pas.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@misja_ratunkowa tkaniny zrobione z przędzy o słabym splocie właśnie mają taką mgiełkę czy meszek na powierzchni
Nosić jedynie gładki cielisty biustonosz, bielizna musi być niewidoczna
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fraulein__ bardzo dobry pod warunkiem, że pod pojęciem jedwabiu nie kryje się sztuczny jedwab.
Niemniej na zimniejsze miesiące lepsza jest bawełna bo jedwab chłodzi
  • Odpowiedz