Wpis z mikrobloga

#medycyna #dobrazmiana
Dziś facet z zawałem serca leży na stole hemodynamiki. 46 latek, z 3 dzieci i wieloma latami życia przed sobą. Operator prosi o balon xy słyszy że nie ma. Prosi o inny słyszy że też nie ma. W końcu pyta co jest i bierze chociaż wie że dla pacjenta będzie to gorszy wybór. Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl. W wyniku dobrej zmiany obniżono wyceny kardiologii inwazyjnej . Rzekomo pieniądze z 2 kolejnych obniżek miały służyć poprawię wyceny kardiologii zachowawczej. Niektórzy nawet w to wierzyli dopóki nie dowiedzieliśmy że Od 1 października ma być kolejna obniżka średnio 40% zachowawczej. Niedługo sprzęt jednorazowy znów będzie poddawany sterylizacji. Już nie mamy okluderow różnego rodzaju , lepszych stentow, a idziemy w chińszczyzna.. lepsza zmiana w kardiologii #polityka
  • 72
Najgorsze, że pacjent gdyby wiedział, że wystarczy mu wyłożyć te 80zł, a szanse jego przeżycia są o kilkadziesiąt procent większe, to nawet by się nie zastanwiał gdyby później mógł dopłacić. Oczywiście NFZ nie pozwala na dopłacanie do zabiegów które oni finansują. Ch... wie dlaczego..
@mag272: mógłbyś w jednym, dwóch zdaniach opisać czym jest ten balon xy jakbyś miał małą chwilę? Jak czytam takie wpisy to, aż ciarki mnie przechodzą na samą myśl, że mi lub komuś bliskiemu stałoby się coś poważnego :/
Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl


@mag272: Jak to mnie byście operowali to bym się #!$%@?ł że mi tego nie powiedzieliście przed operacją. Nawet 100 bym wam dopłacił. U dentysty pytają: "panie, blomba normalna z NFZ czy ta lepsza z dopłatą". A u was nic.
@mag272: Matka dziewczyny dwa dni temu w Gdańskim szpitalu miała zmianę najpierw coś koło 8-10h. Potem zaraz dyżur bodajże 12h. Oczywiście dyżur był aktywny.. więc siedziała non stop w szpitalu. Też kardiologia.
to jest paranoja #!$%@? straszna. Dośc niedawno były akcje z pilęgniarką czy lekarzem co zasłabli/zmarli na pdowójnych dyżurach.
A już nawet, jakby przymknąć oko na tę jedną osobę.. to ona jest odpowiedzialna za multum innych osób. Przecież człowiek ledwo
Rzecz w tym, że NFZ na takie dopłaty nie pozwala. I masz babo placek.


@Vnc91: No i czyja w tym wina i od kiedy tak jest? Bo tak jak mam gleboko w dupie polskie partie, tak wykorzystywanie takich problemow do wlasnej demagogii jest co najmniej niepowazne i nie da sie przez to czytac tych politycznych bzdur na Wykopie.
Zostawię tutaj powiedzonko krążące na jednej z klinik kardiochirurgii UM, trafnie opisujące stan całej polskiej medycyny - "wymaga się od nas szwajcarskiej jakości za chińską cenę".

Polska kardiologia była tak mocna, bo swego czasu Religa zasypał ją pieniędzmi i mieliśmy dział medycyny na światowym poziomie. Czyli można i w Polsce, tylko potrzebuje się pieniędzy, bo stawki za sprzęt i, do pewnego stopnia personel, są międzynarodowe. W euro.
Albo można przyznać, że nas
kasa poszla nie na gaziki w innych dziedzinach tylko na program kup sobie elektorat+ , na wczesniejsze emerytury, na kampanie o sedziach kradnacych kielbase itd.


@pk347: ooo, serio? o ile zmniejszył się budżet NFZ?
przecież nic z tej kasy nie idzie tam gdzie piszesz.


@bialepaski: oczywiście, że idzie w potrzebne miejsca - widocznie w takie, które są mniej medialne, a były w jeszcze gorszym stanie. Przecież budżet NFZ nie został zmniejszony, co oznacza, że kasa przeszła nie na mityczne 500+ (które swoją drogą jest koniecznością, jak nie chcemy kraju z samymi emerytami na których nie ma kto pracować), tylko na inne rzeczy związane z ratowaniem
Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl


@mag272: Trochę dramatyczny ten post, tych stentów pewnie nie było, bo się akurat skończyły, a nie dlatego, że szef musiał oszczędzić kilka złotych przy procedurze wycenianej na kilka/kilkanaście tysięcy. Już prędzej by poprosił o nie zlecanie dodatkowej diagnostyki chorób współistniejących, to tę stówę by sobie zaoszczędził na laboratorium.

No niestety faktem jest, że zmniejszono istotnie finansowanie angioplastyk. Nie wiem jakie były
Nie ma ixh bo byly za drogie o 80 zl.


@mag272: Z drugiej strony, był niedawno wpis lekarza który narzekał że bez sensu wywala się grubą kasę na kupno drogiego wyposażenia jednorazowego z zachodu podczas gdy są równie dobre polskie zamienniki, podobnie z wieloma lekarstwami.

I bądź tu mądry.
Jedno wiemy na pewno - za PO Polska aferami stała a prokuratorów którzy je ścigali tępiono.
PiS na pewno nie jedno spieprzy,
Był plan prywatyzacji szpitali to Polacy nie chcieli bo by sprzedawali zwłoki. Jest publiczny niby darmowy, a widać co sie dzieje. Jakby wszystko było prywatne szpital nie przejmowałby się kosztami bo za wszystko by płacił ubezpieczyciel. Bez drastycznych zmian nigdy nie będzie lepiej.
@mag272: politycznie chcą dowalić kardiologii, bo powiedzmy sobie szczerze wcześniej również politycznie była ona traktowana w sposób mocno uprzywilejowany w stosunku do innych specjalności; mieliśmy kardiologię interwencyjną na absolutnie światowym poziomie, teraz to pewnie szybko zaprzepaszczą, a kolejna fala świetnych lekarzy wyjedzie za granice... nikomu źle nie życzę ale może jakby Kaczyńskiego serce kiedyś zabolało, to może by była jakaś szansa jeszcze...