Wpis z mikrobloga

Mirki, czy Oculus Rift wersja DK2 ma te same funkcjonalności co normalne zestawy sklepowe przeznaczone dla konsumentów? Na allegro widzę DK2 za poniżej 1000 zł i się zastanawiam czy nie wziąć. W skład takiego przykładowego zestawu deweloperskiego wchodzą:

- Gogle Oculus Rift DK2
- Kamerę śledzącą diody IR
- Zestaw przewodów (USB do kamery, oraz przewód do synchronizacji jej z goglami)
- Dwa komplety soczewek, A i B
- Zasilacz z szeregiem adapterów, tak by uruchomić Oculusa w każdym miejscu na świecie
- Przejściówka DVI – HDMI

#virtualreality #oculusrift
  • 7
  • Odpowiedz
@Qbol69: z tego co podają oficjalne źródła to wersja DK2 powinna działać z Oculus Home, jednak może się okazać, że któreś z gier lub aplikacji nie działają poprawnie lub w ogóle się nie będą uruchamiać. Jeśli chcesz sobie kupić to lepiej sprawdź jakie gry chciałbyś zobaczyć i poczytaj najpierw czy w ogóle da się je uruchomić na tej wersji okularów. Weź też pod uwagę fakt, że tylko CV1 będzie działał z
  • Odpowiedz
@LordLookas: Ja okularów potrzebuje tylko do jednego celu: simracing. Widzę post z 2016 mówiący, że DK2 działają z Assetto Corsa, ale nie wiem jak z iRacing.com i nadchodzącym Project Cars 2...
  • Odpowiedz
@Qbol69: VR to zajebista sprawa i idzie się przyzwyczaić do #!$%@? rozdzielczości DK2. Grałem na DK2 bardzo długo, od samej premiery. Później jak już uzbierałem na CV1 sprzedałem go jednemu mirkowi i teraz on gra na nim do dzisiaj i sobie chwali. Więc jak Ci nie przeszkadza pikseloza to jedyną rzeczą o którą bym się martwił to kompatybilność, nie wiem jak wygląda też sprawa z nowszymi tytułami, a oprócz tego większość
  • Odpowiedz
@Qbol69: A jak Simracing, to śmiało, rozdzielczość na tyle słaba, że możesz mieć trudności z odczytywaniem analogowych zegarów w samochodach, ale LCD w np. GT3 i aplikacje są czytelne. No a poczucie bycia w samochodzie i jazdy na torze, możliwość swobodnego rozglądania się, widzenie peryferyjne, poczucie odległości prędkości itd, jest warte poświęcenia rozdzielczości wg mnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@RealAKP: Mirku, mam właśnie dk2 zakupiony wczoraj aby zaznajomić się z technologią, potwierdzam to co napisałeś. Będę miał do tego jeszcze leap motion, ale widzę że to już tylko ciekawostka i chyba nie zastąpi touch. Pytanko natomiast, jak duża jest różnica przy przejściu na cv1 pod kątem jakości obrazu?
  • Odpowiedz
@voxjoy różnica w rozdzielczości jest taka, jesteś w stanie przeczytać deltę czasu wyświetlająca się na kole kierownicy w BMW cup. Jesli dysponujesz Assetto Corsa to możesz zrobić sobię test. Jak się pewnie domyślasz wyświetlacz umieszczony na samej obręczy koła nie jest zbyt duży. A druga znaczącą poprawa dotyczy zniwelowania screen door effect, w skrócie nie widać przerw między pojedynczymi pikselami.
  • Odpowiedz
  • 0
@RealAKP: dzięki, posiadam dirt rally i project cars 1 i 2. Póki co mam frajdę z samej jazdy, ale już widzę, że na dłuższą metę rozdzielczość musi być większa
  • Odpowiedz