Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!

Pijcie ze mno kompot!

Zostanę ojcem! ( )( )

Z tej okazji wraz z narzeczoną postanowiliśmy kupić nowe autko.

Co polecilibyście w kwocie do ~20k (jak bedzię 22k to też przeżyjemy), z:

- Silnik minimum 1.6
- Diesel/benzyna/gaz - bez znaczenia.
- Minimum 90 kucyków.
- Tylko 4/5 drzwiowe.

Nie chcemy:
- Opla
- Renault/Dacia
- Seat
- Fiat

#motoryzacja #motomirko #samochody
  • 28
@malinowydzem: Nie chcemy :( Mazdy słabe blachy mają i awaryjne silniki, prawa to co piszą/mówią ludzie?

Myślimy właśnie nad Fordem Focusem MK2, w sumie cenowo podobnie stoją MK3. Orientujesz się jakie są różnice i dlaczego cena podobna?
Brak przyjemności z jady.


@YOU_WIN: Rozumiem, że pojeździłeś kiedyś trochę automatem?
Ja zawsze też tak uważałem, że to nie dla mnie, że muszę "czuć auto" i w ogóle.
Śmiesznie wyszło, ale jedyne auto jakie mi odpowiadało i na jakie było mnie stać... Było w znienawidzonym automacie, ale stwierdziłem, że nie może być źle, nie? Pojechałem pół polski, pierwszy raz wsiadłem do auta z automatem. Pierwszy dzień, może dwa jeszcze miałem cień
@YOU_WIN: Zawsze stałem po drugiej stronie barykady. Od kiedy niechcąco kupiłem auto z automatem walczę z manualnymi skrzyniami równie zaciekle co szczepionkowcy ze zdrowiem dzieci xD Przestałem widzieć sens w skrzyniach manualnych w normalnych, miejskich autach :P
@YOU_WIN moim zdaniem mając taki budżet i odrzucać seata to błąd. Ibiza czy Leon z silnikiem 1.6 benzyna masz 102km. 1.9tdi znajdziesz nawet 150km, a patrząc na to że niedługo będziesz ojcem to alhambra. Możesz sobie kupić a4 produkowane do 2004 z 1.9tdi i 130km, 2.0benzyna lub 1.8turbo. Golfa v 1.6benzyna 102km, 1.9tdi 105km, a3 z takim samym silnikiem.
@Tabassco: Odrzuciliśmy przez wzgląd na to iż moi rodzice mieli Seata Toledo II oraz Leona - ciągłe problemy z elektryką. Po prostu taki już pozostanie mój odruch względem tej marki :)

Co do A4 i ogólnie Audii to nie podoba mi się to, że nie ma w nich kierunkowskazów ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
A tak serio, to części drogie
@anetaha: Blacha nie rozstaje się z rudym kolorem i pęcherzykami, natomiast silniki po 150k km nadają się do wymiany.
Rozważaliśmy też tę opcję, znajomy ma Mazdę i6 i wcześniej jakąś starszą wersję - efekt ten sam.