Wpis z mikrobloga

Witam, dysponuję aktualnie chwilą wolnego czasu (złamana noga), słuchając wczorszej audycji w trójce o programowaniu natchnęło mnie i pomyślałem że no może spróbuje, wiadomo nie wiem za dużo o programowaniu, ale szybko się uczę i wierze że jak poświęcę na to swój zapał to może coś z tego wyjdzie. Czytam narazie intensywnie fora no ale grzechem by bylo nie zapytać najwiekszej kopalni wiedzy czyli was, a mianowicie: kursy Poznań (tanie i te droższe), dofinansowania na nie, książki, poradniki internetowe, kursy internetowe, od jakiego języka zacząć i w ogóle jak się za to zabrać, liczę na Was i życze miłego dnia ( ͜͡ʖ ͡€)

#programowanie #jezyk #java #pcmasterrace
  • 7
@biela152 jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia w żadnym stopniu z programowaniem to zacząłbym od HTML, jego znajomość może Ci się potem przydać w wielu technologiach z którymi będziesz miał do czynienia, a ogarnąć go można w krótkim okresie czasu. No a zabierając się za poważne programowanie trzeba wybrać taki język który będzie najbardziej odpowiedni do rzeczy które będziesz chciał pisać.
tak, wiem i ta masa właśnie mnie przeraża, nie wiem od czego zacząc, więc na poczatęk szukam kogoś w postaci czlowieka, mentora, drogowskazu itp. bo nadmiar wiedzy i środków nie jest najlepszym pomocnkiem. ok zaczne od htmla. odpalam kurs na yt i jade z koksem, dzieki.
@biela152 strony internetowe to na pewno HTML + CSS, a potem jako baza danych SQL a jako backend ASP. Net albo PHP. A gry to dla szybkiego startu i dużych możliwości polecam c# + unity - silnik na którym powstało dużo profesjonalnych produkcji.