Wpis z mikrobloga

@yeloneck: wlasnie szukam uczelni i zastanawiam sie pomiedzy lse i st andrews zeby potem wybrac albo kanade albo australie tylko nie wiem do ktorego kraju latwiej sie dostac i potem znalezc prace, czyli wizy i tak dalej
@Panciu2: bardziej ogarnialem temat Australii. Jest lista SOL zawodów poszukiwanych. Zmienia się co roku, zobacz czy czasem twój tam nie jest. Jeśli jest to już dobry znak. Jesteś z zagranicznego uniwerku w Irlandii, więc jest dobrze.
@yeloneck: Szkocji ale myślę że księgowy i ogólnie finanse są potrzebne tylko czy się to nie zmieni za 4 lata a jak tam z wynagrodzeniami są lepsze niż w Europie w stosunku do zarobki wydatki np porównując do UK?
@Panciu2: Nie wiem jak zainteresowania, ale ja bym patrzył pod konkretnych profesorów pod to co chcesz robić w przyszłości. Wiem, że u nas na UofT jest całkiem sporo osób związanych z HFT i wszelakiej maści risk management. Po wizie studenckiej (o ile to działa tak samo jak na całe studia) aplikujesz o pozwolenie na pracę (post-graduate work permit) które jest ważne do 3 lat, ale w ciągu pierwszych 2 powinieneś mieć
@Panciu2: jeszcze nie miałem okazji odwiedzić Australii, ale zarobki minimalne to z tego co pamiętam 15$/h.
@Etrigan2: tutaj do Ciebie mam pytanko. Jestem inżynierem BHP, więc risk management też się do tego zalicza. Orientujesz się co muszę uczynić, aby moje papiery były tam coś warte?
@yeloneck: myślę że musiałbyś przerzucić przez te ich instytucje do zamiany kwalifikacji na uk o ile pamiętam NARIC się nazywa tylko nie wiem czy to tylko do edukacji czy też innych kwalifikacji
@yeloneck: Niestety, orientuję się raczej tylko w świecie czysto finansowym i o taki risk management mi chodziło. Ale wiem, że tutaj "blue-collar" fachowców też potrzeba i być może łatwiej nawet o wizę. Ale pewnie musiałbyś coś ogarnąć dodatkowo na miejscu jeżeli chodzi o OH&S (tutejsze BHP).
@Panciu2: Po skończeniu studiów dużo trudniej dostać pozwolenie na pracę - wtedy wchodzi system punktowy itp. a tak to tylko formalność jak masz studencką, żeby dostać post graduate work permit.