Wpis z mikrobloga

@JohnMilton: folia spożywcza, albo kup sobie Dermaize! Bardzo fajny produkt, folia samoprzylepna paroprzepuszczalna bardzo fajnie chroni ale również zapewnia "wilgotne środowisko", zmniejsza też strupy i ryzyko zakażenia! No i przez to, że jest przepuszczalna i pozwala by tlen docierał do skóry można ją trzymać dłużej niż folię spożywczą, oraz wygodniejsza o wiele bo przylepia się ładnie do skóry i się nie odklei, a z folią to wiadomo różnie -może się odwinąć
@madziaa
@adgebworthy
@mariusz-lipka
@JohnMilton
Z folią spożywczą się nie zgodzę, może zniszczyć tatuaż. Najlepszym przykładem jest skaleczenie i założenie plastra - w rzeczywistości miejsce się poci bo nawet najlepsze plastry nie przepuszczaja wystarczająco powietrza. Folia ma chronić kilka godzin, nim dotrze się do domu. Później nie jest zalecana.
@Arbuzowa: owszem wiadomo, najlepiej będzie się goił bez foli z pełnym dostępem do tlenu, w końcu to rana. No i wtym się jak najbardziej z Tobą zgadzam! Lecz jeśli ma zamiar np. nosić dosyć wąskie spodnie (też nie wiadomo z jakiego materiału) i może to narazić na podrażnienie tatuażu to lepiej założyć folię lub jak już wspomniałam Dermalize jest świetnym opatrunkiem :)
@madziaa
Hm.. moim zdaniem zakładanie np. Bardzo obcislych jeansow byłoby głupotą sama w sobie, ale naprawdę nie widzę sensu w wydawaniu majątku na dermalize.
Jestem zdania, że najlepiej jest kupić sobie bepanthen i po prostu nim smarować. W zależności od rodzaju skory tatuaż zaczyna się goic mniej więcej 2-3 dni po wykonaniu, tak więc nie powinno być już ryzyka 'babrania' i można ostrożnie nosić nawet wąskie spodnie.
Dla przykładu mój różowy pasek
Arbuzowa - @madziaa 
Hm.. moim zdaniem zakładanie np. Bardzo obcislych jeansow byłoby...

źródło: comment_jTHTSHPM92X7OYIEBp6pOS7jUbRrmUih.jpg

Pobierz
@dob3k no wiadomo, nie ma kremu który każdemu dogodzi. Nie wiem czy w Polsce jest ale w Anglii jest krem który nazywa się E45, krem marzenie. Odkąd moja mama miała operacje to stosujemy go na wszystko. Bez recepty, kosztuje około £3 i każdy chirurg go poleca, działa też na tatuaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arbuzowa: Mieszkam w uk od lat. Krem znam ale na tatuaze nie uzywalem. Tyle ze on nie jest bakteriobojczy co moim zdaniem jest wazne no i zawiera lanoline czyli wlasnie ten sam skladnik ktory jest uczuleniowy w bephantenie (bepanthen w odroznieniu od E45 dodatkowo jest bakteriobojczy). No a jesli zawiera lanoline to niestety nie dla mnie.
Ja obecnie uzywam easy tattoo i jestem zadowolony ale uzywalem tattoo goo i tez jest