Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem junior web developerem w jednej z firm w Manchester, czy 28k rocznie jest ok? Ogolnie duzo pracuje przy front-endzie, back-end tez, praca z linxuem (serwerem), pisanie aplikacji do shopify, integracja roznych rzeczy przez api. Nie wiem po prostu czy troche nie daje sie "dymac", szczegolnie ze z tego co widze mam duzo lepszy performance od innych. Niby firma ok, ale czasami niektorzy "wyzej sraja niz dupe maja". Moze lepiej byloby przeprowadzic sie do londynu? Aktualnie nie mam zadnych zobowiazan, moge przeprowadzac sie gdzie chce

#programowanie #pracbaza #kiciochpyta #zarobki #webdev
  • 15
@RBNG: prosze cie, 1850 funtow to lepsze zycie? jak? mieszkanie to powiedzmy 500, jedzenie 300, zostaje 1000 funtow, cale 4600 zl. w uk mozna zarabiac duzo jak sie ma doswiadczenie i jedzie na kontraktach, inaczej to jest bardzo podobnie do PL (jezeli chodzi o IT oczywiscie)
@filozof900: no ale zakladam ze te 2k funtow zarabiasz przez jakis rok jako junior, a pozniej masz turbo boost w pensji, bo jesli nie to faktycznie bieda, ja jezdzac na wakacje (w prawdze do niemiec, wiec nie wiem ile sie zarabia w uk) zarabialem 2k euro na magazynie, wiec 1850 funtow za programowanie to faktycznie by bylo smieszna stawka, no ale zakladam, ze to tylko przez chwile
@tamtenjanek: w UK tak jest, oni wszyscy maja niski performance. jezeli chodzi o place, to jezeli wiesz, ze jestes dobry, po prostu musisz zmienic prace. kiedy zapytaja o doswiadczenie, powiedz ze robiles freelance w polsce przez 2 lata + to co na prawde przepracowales, bo oni tego nie sprawdza inaczej jak przez pytania o wiedze (a zakladam, ze ta masz na tyle, zeby zarabiac wiecej). i wyciagniesz luzno troche wiecej
@tamtenjanek: Na pierwszy rok to jest norma. Za to po roku załóż konto na LinkdIn, wypełnij wszystko na tip top, powpisuj odpowiednie słowa klucze żebyu rekruter po jednej linijce wiedział czy pasujesz do jego oferty pracy (JS, NodeJS, Angular itd, generalnie wszystkie skróty z którymi pracowałeś), a potem dodaj się do grup na LinkdIn typu "Manchester web developers" itd. Jako bonus możesz znaleźć kilku rekruterów i dodać ich do znajomych na
@RBNG: @filozof900: Tak takie są zarobki. Średnia płaca dla takiego mid dev poza Londynem to z tego co się orientuje 40-50k rocznie brutto. Tylko że są małe różnice. Tu jest mniej Januszy biznesu, ofert pracy jest naprawdę bardzo dużo więc nie problem pracę zmienić i podejście do pracownika jest jakieś takie bardziej ludzkie. Pracuje tu już od ponad 5 lat i w każdej firmie w jakiej byłem gdy wybijała 17:30
@filozof900: Nigdy tak nie robiłem. Widziałem ludzi którzy na przykład chcąc ominąć trochę korki wychodzili 20 minut później (w mniejszych miasteczkach naprawdę wystarczy 20 minut żeby płynnie dojechać do domu bez stania) ale w miedzy czasie robili jakieś swoje prywatne sprawy (maile, projekty, fora albo tak jak mówiłeś pisanie na fb). To sie zdażało ale nigdy nikt nie próbował udawać że pracuje.
@npsr: @scobos: mam 22 lata, dobre 3 lata pracowalem jako freelancer, mniej i bardziej zaawansowane projekty jako full stack (glownie php oop). Pierwsza praca w UK dlatego zgodzilem sie na to, 5 miesiecy juz tutaj pracuje, zaczynalem od 22, potem 26 i 28 tys teraz, niby dwie podwyzki no ale co z tego jak z jakiej kwoty zaczynalem