Wpis z mikrobloga

Od kiedy poszłam do szkoły podstawowej, moim największym marzeniem było sie zabić. Gdzie bym nie poszła, byłam gnębiona, bita, obrażana, wyśmiewana. Skutki tego są widoczne do dzisiaj. Uczcie swoje dzieci, zeby nigdy nikogo w ten sposób nie traktowały. #depresja
  • 19
  • Odpowiedz
@vshila: Kiedy byłem dzieckiem, dziwiłem się, że moi rodzice nigdy mi nie mówili "oddaj mu" jak ktoś mi coś zrobił w szkole albo "jak on cię przezywa to ty też go przezywaj". Myślałem wtedy, że jak dorosnę, będę mówił swoim dzieciom, żeby odpłacały się za krzywdę tym samym. Głupota, dobrze, że mi przeszło.
  • Odpowiedz
@vshila: zrób sobie tabelke "co było wtedy | co jest teraz", idź na terapię. Wszystko siedzi w Twojej głowie, pewnie w rzeczywistości jesteś lepsza od tych osób, tylko podświadomość zamyka Cię w wizji zakorzenionej w dziecinstwie.
  • Odpowiedz
  • 0
@tl-dr: ale nic sie nie zmieniło od tamtych czasów, nadal jestem takim samym gownem i nadal ludzie mi to mówią, żadna terapia tego nie zmieni
  • Odpowiedz
@vshila: ja jak spojrzę wstecz a jestem względnie młody to jednak zawsze gdzieś były te biedniejsze osoby np ze wsi. Mam przed oczami taką dziewczynę z podstawówki, z tego co pamiętam była biedna, piękna też jakoś nie bardzo(jak na ocenianie wyglądu jeśli się uczęszczało do podstawówki). Pamiętam te pogardę i śmiech innych ludzi z niej, sam złapałem się na tym że czasem śmieszne sytuacje robiła(ale tylko z mojej perspektywy). Potem gimnazjum
  • Odpowiedz
@vshila:

nadal gruba i brzydka, wtedy jeszcze biedna


Skoro już nie biedna, to możesz w siebie inwestować... o ile czujesz taką potrzebę. Z doświadczenia wiem, że wiele kobiet ma zaniżone poczucie własnej wartości. Bezzasadnie.

ale nic sie nie zmieniło od tamtych czasów, nadal jestem takim samym gownem i nadal ludzie mi to mówią, żadna terapia tego nie zmieni


Zmień otoczenie, zmień znajomych. Może to oni są faktyczną przyczyną Twoich problemów -
  • Odpowiedz
  • 0
@tl-dr: nie jestem bogata, a ostatnio mam duże problemy z kasa, ale nie czuje sie biedna. Nie mam czego inwestować. Nie mam kontaktu z nikim z dzieciństwa, po prostu ludzie sa tacy sami i traktują mnie tak, jak sobie na to zasłużyłam. Żadna terapia nie zmieni tego kim jestem.
  • Odpowiedz
po prostu ludzie sa tacy sami i traktują mnie tak, jak sobie na to zasłużyłam


@vshila: ludzie są różni i nikt nie zasłużył

Może zamiast analizować co z Tobą nie tak, poanalizuj co z nimi jest nie tak. Wtedy zauważysz jak bardzo biednymi ludźmi są (biednymi mentalnie).
  • Odpowiedz
@pan_sting: spoko to załóż swój wątek o tym na mirko

@vshila: nie mogę się bawić w terapeutę, więc jedyne co mogę dodać, że to co piszesz może dla Ciebie brzmi jak poparta faktami najprawdziwsza prawda, ale dla mnie brzmi to irracjonalnie. Znam bardzo wielu ludzi, o różnych historiach i różnych pochodzeniach, którzy w różnych sytuacjach się w życiu znaleźli, jednak o żadnej z tych osób nie pomyślałbym że nie zasługuje
  • Odpowiedz
  • 0
@tl-dr: oczywiście ze nie jestem wyjątkowa, doskonale o tym wiem. I tak, większość ludzi ma poukładane i szczęśliwe życie.
  • Odpowiedz
@vshila:

oczywiście ze nie jestem wyjątkowa, doskonale o tym wiem


Właśnie widzę po tym co czytam, że czujesz się wyjątkowa, tylko że na minus. Zaprzeczysz?
  • Odpowiedz