Wpis z mikrobloga

28,5V 351A 11,8m/min, kolejne lagi 28,5V i chyba 10,2m/min przy drucie 1,2mm. czyszczenie jak i chłodzenie przed każdym kolejnym ściegiem. po zimie rozważę zmianę roboty, bo nie dogaduje się od dawna z ludźmi a takich fachowców mamy że hoho #!$%@?. odpryski nawet z pulsem a zwykłym magiem CV to kompletny dramat.
jak pociśniesz ponad 28V to ci powie ze za dużo ciepła wprowadzasz choć krzywi tak samo a koniec końców jest 2x szybciej. porobiłbym w MAG z jakimś fachowcem który nie pali rękawic przy zwarciowym, że tak powiem.
co poprawić?
#pracaspawaczamnieprzeistacza
Pobierz
źródło: comment_anBhTO5Y05B4B7qIxOSvPGv17MVpoHrb.jpg
  • 11
@Silvervend: no właśnie też nie wiem, ja nawet nigdy 136 nie spawałem, a z poważniejszych konstrukcji to w pobliżu kilka firm obudowy do górnictwa spawa drutem litym. flux kojarzy mi się z robotą na dworze.
MAG jest całkiem przyjemny tylko ciężko trafić dobry zakład bo co mi z tego, że zarobie 500zł więcej jak będę #!$%@?ł jakieś odlewnictwo, co 3 godziny rolke zmieniał...
tigiem najwięcej spawam we wszystkich pozycjach ale tylko
@hanys1dwa3 praktycznie wszystko co grubsze. Mając podwojna osłonę masz spoiny wyższej jakości z wiekszym przetopem. Innymi słowy, jak się kalkuluje, to większość co spawasz mma lub migiem lepiej pospawac dualem. Tylko ciensze materiały odpadaja, ze względu na duży przetop.