Wpis z mikrobloga

@heow: możesz brać, czym się różni widzisz, a na opisy o czasach lotu nie zwracaj uwagi.
Jak działa też z 3s to powinno być więcej mocy, zobacz na yt bo widzę coś ludzie próbują
@Seneszal: czyli brales ta tansza i zadnych problemow nie ma?
swoja droga - mozna smialo wylatac dronem 2-3 baterie i sie nie przegrzeje itd? czy nie ma sensu brac wiecej baterii i wystarczy tylko jedna dodatkowa?
@Drejk Ja mam dwa akumulatory. Latam z jednym i zaraz potem z drugim. Nic się nie grzeje. Trzeci pewnie też by wytrzymał. Jeśli chcesz się tym trochę czasu pobawić, może później przesiąść się na coś innego, pomysł o ładowarce modelarskiej (ja mam IMAX b6). Balansuje ona cele w akumulatorze a to zwiększa wydajność i przedłuża ich żywotność.
@Seneszal: powiedz mi jeszcze czy kable z tej niebieskiej baterii sa wystarczajace? gdzies w necie znalazlem info ze ciasno wchodzi i trzeba srubokretem poluzowac miejsce na baterie + trzeba wydluzyc kable zeby w ogole wpiac je w drona. prawda to z tym wydluzaniem kabli? ogolnie zadnych problemow z ta bateria i dziala powiadomienie o slabej baterii normalnie?
@Drejk Żadnych problemów. Wszystko działa. Kabel jest nieco krótszy i sztywniejszy, ale wtyczka dokładnie taka sama i bez problemów wchodzi. Powiadomienie działa.
Proponuję HRB 2600 mah. Obecnie trzy na stanie, czas lotu 22 min. 10g cięższa niżeli oryginał. Widomo że nie kosztuje 45 zł a 70 zł ale naprawdę warto. Obecnie śmigam na dorobionym zestawie fpv na tej baterii. czas lotu na fpv to 14 min
@Seneszal: nie wiem czy mi się wydaje czy mam tylko takie wrażenie, ale ta niebieska bateria mi chyba napuchła. Jak ją ściskasz to masz wrażenie jakbyś ściskał np. twardą deskę, czy czujesz jakby powietrze? Dawno nie latałem i zapomniałem jak wyglądało to z początku. Teoretycznie na zdjęciach z feedbacków jest idealnie płaska, takie jest wrażenie.
@Drejk Moja jest zupełnie płaska i twarda. A wchodzi ci w kieszeń? Nawet płaska mieści się z oporem, więc jeśli spuchła to powinien być jeszcze większy problem.