Wpis z mikrobloga

Jako że sezon zimowy już za parę miesięcy, a z każdym z dniem coraz bliżej, uknułem plan, aby zawczasu kupić opony zimowe do samochodu.
Rozmiar 185/65 R15. Opcji sporo, ale im więcej czytam tym mniej wiem. W grę wchodzą nówki nie starsze niż rok. Tak do 800 zł z założeniemi wyważeniem.
Doradzi ktoś, ma doświadczenia, porównanie? Biorę pod uwagę:

Fulda KRISTALL MONTERO 3 -> 182 zł (mój faworyt, indeksy C i C)
Yokohama W.drive V903 -> 185 zł (też podobno ok, indeksy F i C)
Hankook WINTER I*CEPT RS2 W452 -> 183 zł (podobno hałaśliwe i paliwożerne, ale wysoko w testach i dobre, indeksy E i C)
Sava ESKIMO S3+ -> 177 zł (indeksy E i C)
no i DĘBICA FRIGO 2 -> 165 zł (na śniegu ok, gdzie indziej niekoniecznie, indeksy C i E)

Nie wiem czy wierzyć tym indeksom unijnym. Będę jeździł trochę po mieście, trochę po wsi - więc i po mokrym i po śniegu, a i chciałbym nie wpadać w poślizg za często.

#motoryzacja #samochody #opony #kierowcy
  • 7
indeksy firmy same sobie przyznają, nie robi tego żadna zewnętrzna akredytowana instytucja, wiec sam sobie odpowiedż co one są warte.

z powyższych- dębice mam (i to dokładnie w tym rozmiarze) i nie polecam
@matoex: A nie myślałeś o tych: http://wulkanista.pl/kleber-krisalp-hp3/

Klebery krisalp hp3 produkuje Michelin jako swoja podmarkę i daje na nie dożywotnią gwarancję. Etykieta CB69, cena 176 złotych. Kwestia indeksu prędkości jeszcze bo nie podałeś oraz czy opona ma być wzmacniana (XL) czy nie.

Test ADAC z zeszłego roku w rozmiarze 185/65 R15.

BTW nie bież tej Yokohamy bo to staroć jakaś. Parę lat temu wyszedł następca modelu czyli V905.