Wpis z mikrobloga

Reportaż z pola walki żeby wyjaśnić nieporozumienia powstałe w związku z powstaniem MNIEJSZOŚCIOWEGO hard forka bitcoin cash.

Prawdziwa walka się toczy między między CORE a SegWit2x.

Btc cash to mniejszościowy hardfork nie majacy nic wspólnego z prawdziwym hardforkiem zgodnym z zasadami PoW. Takich mniejszościowych hardforkow mogą być 100 albo tysiące ty możesz zrobić swój ja swój.

Prawdziwy Hardfork mający poparcie mocy polega na tym że z "marszu zabija" stary łańcuch. Gdy seg2x ma poparcie 90% mocy a core 10% i nastąpi prawdziwy hardfork to z automatu w łańcuchu core blok zacznie wypadać co ok. 2 godziny i na korektę trudności w takim tempie mogą się nie doczekać. Na tym polega prawdziwy hard fork "zgodny" z zasadami PoW że z założenia ma z automatu zabić stary łańcuch.

Takie twory jak bitcoin cash powinno się zaznaczyć że to jest MNIEJSZOŚCIOWY hard fork nie majacy nic wspolnego z prawdziwym hard forkiem bo to wprowadza tylko zamieszanie i dezorientację.
#bitcoin #kryptowaluty
  • 24
@WeselnyGiermek00:

A panowie zauważcie coś ciekawego, niektórzy wyznawcy piszą, że Core/blockstreem są złe bo korporacje ale jak już chodzi o 2x, to Ci sami ludzie mówią ,że bardzo fajnie, że te firmy się dogadują za naszymi plecami. Wtedy nagle korporacje im już nie przeszkadzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Minerzy nikogo nie cenzurują, nie zatykają ust ludziom, którzy się z nimi nie zgadzają. Taka drobna różnica.

Poza tym
Gdyby NYA było za "twoimi plecami", to byś nie wiedział, co ono zakłada.


@Kliko: Co mi sie nie podoba w NYA to brak wizji. Zamiast podejsc pragmatycznie odpalic segit zobaczyć jak działa, a po roku wrpowadzić upgrade , naprawic bugi które moga byc wyeliminowane przez HF itp to nie jeb trzeba na hama klepać 2x bo tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za miast 2x powinien byc mechanizm
@mampytanieotak: jakiego ataku ? widziałeś kiedyś taki atak w akcji ? jak po BCH nikt nie jechał tak po BTC też nie będzie. nawet przy 51% możesz co najwyżej a) odwrócić transakcje (udać że ich nie bylo), to gieldy dadza 20 potwierdzeń lub wiecej na BTC i tyle.

PS: poczekajmy ile z mocy seg2x zostanie miesiąc po Segwcie to będziemy dyskusje prowadzić.
Za miast 2x powinien byc mechanizm zwiekszający blok o stałą wartośc proporjonalna do wzrostu pojemnosci dysków.


@WeselnyGiermek00: Akurat niedawno czytałem jakiś stary artykuł o alternatywach dla Segwita i było coś takiego, ale nie znalazło to jak widać poparcia.
@Kliko: czy wiesz na czym polega proces analizy sieci i czego jej potrzeba. Potem czy zdajesz sobie sprawę ile czasu zajmuje pisanie kodu i jego peer review ? Potem dajesz to na testnet i wyłapujesz bugi aby modyfikacja wchodząc na główny łanćuch sieci nie #!$%@?ła. Segwit zajoł ok 2ch lat chyba z testowaniem i poprawkami. Z tego co rózni deweloperzy se wypowiadali 3miesiące o jest chory termin. Wiekszość daje na cos
@WeselnyGiermek00: Ale ponoć segwit jest już dawno przetestowany i tip top? Mamy nawet chyba kilkanaście altów działających na segwicie. Nie wiem, dlaczego traktujesz Segwita jak coś skleconego na szybko na kolanie. BIP141 powstał w 2015.

Z tego co rózni deweloperzy se wypowiadali 3miesiące o jest chory termin.

Jeśli mówili o testowaniu segwita, to poproszę o linki do tych wypowiedzi.
Nie wiem, dlaczego traktujesz Segwita jak coś skleconego na szybko na kolanie.


@Kliko: Ja mówię o części 2x : ) , bo jakbyś nie zauważył np klient BU sie #!$%@?ł 2x w kodzie jeden bug był 6 linijek dalej od drugiego. Niby też tylko Core kenta forkowali bez Segwit.

BTC to soft za 68MLD USD, a poprawki pisane na czas w trzy miesiące nie napawają mnie optymizmem. ta część 2x wygląda
@Kliko: Zgadza sie, ale nikt tez nie zrobi 'push btc' ;) - bo autorzy, czy raczej admin projektu moze odrzucic poprawki. Wiec sam kod zostaje w miare bezpieczny od technicznej strony.

Zostaje mniej bepieczny od 'socjalnej' strony, bo jak wspominales ktos zrobi sobie btcsuperedyszon i bedzie rekalmowac jako jedyny.