Wpis z mikrobloga

Mireczki z #motoryzacja #narzedzia i inne #majsterkowanie

Chcę kupić sobie zestaw kluczy - w warsztacie mam zbieraninę i robiąc coś poza warsztatem nie mam jak "się zabrać"
kiedyś kupiłem za stówkę walizkę i były nic-nie-warte a ostatnio używałem grzechotki YATO i wydała się dobrej jakości.

Moje pytanie - czy kupię coś lepszego niz zestaw YT1268 (http://allegro.pl/zestaw-94el-klucze-nasadowe-yato-yt-1268-40-torx-i6539643244.html)

w podobnej cenie (powiedzmy do 300zł całość z wysyłką) ?

Peace ( ʖ̯)
  • 12
@zygus2: mam dokładnie ten zestaw. Jeśli chodzi o wytrzymałość to nie boje się, że klucz pęknie przy odkręcaniu zapieczonej śruby. Grzechotka mała mi się ostatnio przyblokowała, ale nie wiem czy to jej wina, muszę ją wyczyścić ze smaru. Największy minus to mało nasadek imbusowych/torx itp. Już dwa razy musiałem lecieć do sklepu w trakcie naprawy.
@zygus2: tak, Topex, ale czy kicha to nie wiem. Ja je kupiłem, ale jeszcze nie miałem okazji poddać cięższym testom (wczoraj doszły). Generalnie mają różne opinie w tym dobre (z warsztatów), YT, google, nawet Łysy ich używa (chociaż gościa nie cierpię ;) ).
Może to trochę tak, że Topex zrobił coś dobrego jakościowo (przy oglądzie organoleptycznym trudno coś zarzucić tym narzędziom), a że sama marka Topex kojarzy się nie za dobrze,
@zygus2: Bierz Yato. Sam mam YT-3894, katuje je dość mocno i nić się z nimi nie dzieje. Dodatkowo do grzechotek Yato da się dokupić zestaw naprawczy. Za te pieniądze nie ma nic lepszego moim zdaniem.