Wpis z mikrobloga

Wraz z kolegami z #it #wroclaw (i od teraz #januszebiznesu) otworzyłem stronę szukamlapka.pl, która przeczesuje internet w poszukiwaniu laptopów i wskazuje te, które najbardziej odpowiadają oczekiwaniom użytkownika.


Jestem głównym programistą w projekcie i chętnie odpowiem na pytania dotyczące działania i architektury strony w znalezisku.

Z okazji otwarcia strony małe #rozdajo #zadarmo. Jeśli ten post zbierze przynajmniej 200 plusów to wśród plusujących mirków rozlosuję korzystając z #mirkorandom 3 myszki SteelSeries Rival 100. Losowanie odbędzie się o 22.48 w niedzielę 20.08.2017.

  • 92
  • Odpowiedz
@antarct: Jeśli wybierzesz kryteria, które sprawią, że nie istnieje w naszej bazie laptop, który spełnia twoje oczekiwania to przycisk się wyszarza i na górze strony widać odpowiedni komunikat. Spróbuj zmniejszyć ilość filtrów.

Nie wiedziałem, że istnieje taki problem, ale postaramy się o dodatkowe komunikaty tak, żeby użytkownik wiedział co się dzieje.
  • Odpowiedz
@kgielo: Już ktoś pokazywał tego buga. Postaramy się to jak najszybciej naprawić. To miała być wersja angielskojęzyczna, ale jak widać nie działa zbyt dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzięki za zgłoszenie!
  • Odpowiedz
@Spawaldinio: Jeżeli można zaproponować dodatkową kategorię typu: wymagające projektowanie. Nie chciałbym mieć obrzydliwej maszyny do "grania w najnowsze gry" z czerwonymi klawiszami i lazurowym podświetleniem ważącej 16kg ale coś co utrzyma np. pracę w photoshopie na ciężkich plikach. Bo "praca w biurze" tego wymagania nie sugeruje.
  • Odpowiedz
@MistyKuu: Ceny minimalnej raczej nie będzie, bo często okazuje się, że najbardziej dopasowany laptop jest całkiem tani i ma świetne podzespoły. Nie chcielibyśmy, żeby ktoś przeoczył taką świetną ofertę ( ͡º ͜ʖ͡º).

Jeśli nie ustawisz minimalnej wielkości SSD to uznajemy, że tylko oglądałeś sobie kafelkę z SSD. Postaramy się coś z tym zrobić, żeby użytkownicy nie mieli takich problemów.
  • Odpowiedz
@mephian84: Nie chcemy dodawać bardzo specjalistycznych kategorii, ale za to chcemy dodać tryb, w którym wpiszesz programy, w których pracujesz, a my znajdziemy tego potężnego potwora, którego potrzebujesz ( ͡ ͜ʖ ͡). Czy myślisz, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie?
  • Odpowiedz
@Flypho: Też mi się podoba. Gdybym to ja robił design, to nie podobałby się ani Tobie, ani mi ( ͡º ͜ʖ͡º).

Pozdrowienia dla chłopaków z Visual71, bo to oni to projektowali!
  • Odpowiedz
@Spawaldinio: Fajnie to wygląda, ale ja tak jak ktoś wyżej napisze o lapku do gier (5 k PLN).
Myślę, że mając na uwadze gry, mamy również na uwadze jakieś renderowanie obrazów, programy graficzne, a nawet delikatna domowa wirtualizacja.

Moim zdaniem w kategorii 5 k pln w górę, nie powinno wyrzucać laptopów co mają 8 GB ramu.

Ogólnie fajnie to wygląda, dodałbym może jeszcze gdzieś mniejszą czcionką podstawowe porty dostępne typu: 3x
  • Odpowiedz