Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie ogarniam pieniędzy.
Nie umiem gospodarować wydatkami. Nie zarabiam źle (1.5 średniej krajowej). Mam 24 lata i mieszkam w wynajmowanym pokoju z dziewczyną.
Koszty mieszkania i rachunków są u mnie bardzo małe, samochód mam przeoszczędny, a nadal nie styka mi od pierwszego do pierwszego.
Nie #!$%@? hajsu na jakieś specjalne głupoty. Nie kupuje drogich ciuchów, sprzętu itp.
Raz na miesiąc kupię sobie butelkę jakiegoś lepszego alkoholu (300-500zł za butelkę), ale to tyle.
Nie wiem gdzie są te pieniądze.
Na ten moment moje zadłużenie to jakieś 10k w banku (karta+limit w koncie) i raty po 500zł jeszcze przez rok (kupiłem ps4, telewizor, laptopa i telefon - korzystam z nich do teraz)

Są jacyś ludzie do których idziesz i oni siadają i pomagają jakoś to ogarnąć?
Moi znajomi z pracy w moim wieku kupują mieszkania, samochody, a ja nie jestem w stanie odłożyć ~5k żeby gdzieś pojechać w ciekawe miejsce a nie tylko tanie loty do turcji/fuentawentury i inne chorwacje.

Wiem, że płaczliwa #!$%@?, ale co mam zrobić jak nie ogarniam tego...
Jakiś trener finansowy czy inny jasnowidz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 57
  • Odpowiedz
Skoro wziąłeś pożyczkę na kupno tv, laptopa I ps4, do tego #!$%@? kasę na drogi alcohol, mimo że cie na niego nie stać, a jeszcze masz czelność pytać, gdzie są twoje pieniądze, to po prostu jesteś kretynem. Albo to po prostu bait.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja przy trzykrotnej sredniej krajowej czasem potrafie sie wyczyscic z pieniedzy przez miesiac, ale w dlugi zadne nie wpadam :P mysle ze bardzo wazne jest nie wydawac pieniedzy ktorych nie masz (kredyty karty itp). kupujac na kredyt finalnie wydajesz wiecej, a i psujesz sobie sytuacje finansowa, bo z kazdej nastepnej wyplaty masz mniej na wydanie (i wieksza potrzebne zaciagniecia nastepnego kredytu;) ) 500zl przy Twoich zarobkach to chyba sporo jak
  • Odpowiedz
Koszty mieszkania i rachunków są u mnie bardzo małe, samochód mam przeoszczędny, a nadal nie styka mi od pierwszego do pierwszego.


@AnonimoweMirkoWyznania: półtora średniej.

Dla uproszczenia 5k.
Mieszkanie z rachunkami ile cię kosztuje? 1,5k?
Zostaje 3,5K

Wystarczy że zrobisz listę na co wydajesz i wyjdzie.
Podejrzewam że jak w menu masz butelkę alko za 300 - 500zł
to i inne weekendowe wydatki będą wysokie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Krok 1, pij tanszy alkohol. Krok 2 potnij karte kredytowa. krok 3 jebnij sie w glowe zeby PS na kredyt kupowac - toż to trzeba mieć pół mózgu, w twoim wieku jak tyle zarabiałem to miałem odłożona kase żeby wyjechac do kanady na 3 miesiace pozwiedzac.

Serio jak nie jesteś ze swojej wypłaty zdolny odkladac przynajmniej tych 700-800 zlotych to juz nic ci nie pomoże :D
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak miałem 18 lat to z kumplem zapisywaliśmy ile wydajemy na chlanie i szlugi, po tygodniu przestaliśmy zapisywać... żeby nie się nie umartwiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja też nie potrafie gospodarować pieniędzmi, więc po prostu co miesiąc po pensji robie przelew na drugie konto i go nie tykam. A za resztę trzeba żyć. Przelewaj ile możesz, 500zł, 1k zł. Po pół roku sumka urośnie i
  • Odpowiedz