Wpis z mikrobloga

Wszystkich neuropejskich manipulatorów informuję, że wyniki tegorocznego #prideofpoland to efekt działalności postesbecji spod znaku "totalnej opozycji", która narobiła politycznego smrodu nawet wokół stadnin. Pytanie do ignorantów - jak myślicie, ile lat ma sprzedawany na aukcji koń i jakie hodowlane czynniki decydują o jego cenie? Od razu odpowiem żeby wszystko było jasne - konie sprzedawane dziś urodziły się przed "dobrą zmianą", a o cenie konia decyduje jego rodowód, rzutujący bezpośrednio na jego "urodę" i, jak widać na załączonym przykładzie, koniunktura i ogólny klimat wokół aukcji, która uchodziła za jedną z najbardziej prestiżowych na świecie.
  • 20
Wszystkich neuropejskich manipulatorów informuję, że wyniki tegorocznego #prideofpoland to efekt działalności postesbecji spod znaku "totalnej opozycji", która narobiła politycznego smrodu nawet wokół stadnin.


@4tek: fajnie się to czyta, jak wywody Stalina który każdą swoją porażke zrzucał na knowania Trockiego i jego zwolenników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@teren: widzę, że nie potrafisz odnieść się merytorycznie do sprawy. Fajnie się czyta, że pis #!$%@?ł pride of poland - ale jak zdasz sobie sprawę z tego, że na tej aukcji nie sprzedaje się źrebaków i fakty przestają się kleić to trzeba powołać się na Stalina albo Hitlera, bo takiej wymiany poglądów nam trzeba! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@4tek: odnosze się tak jak te wykręty na to zasługują :) fanowi Stalina który niewykonanie planu by zrzucał na krecią robote Trockiego napisałbym to samo nie watpie że by płakał jakie to nie merytoryczne, no cóż... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@teren: co to za pierdoły? Piszę, że na cenę konia nie ma wpływu nazwisko dyrektora stadniny, czy nawet hodowcy ale jego pochodzenie rzutujące bezpośrednio na jego urodę (np. araby) albo potencjał sportowy (np. folbluty). Co więcej konie sprzedawane dziś wyhodowano przed zmianą władzy. A zatem hejt na kiepskie wyniki tegorocznej aukcji jest totalnie zakłamany
@teren: Raz jeszcze przytoczę fakty, bo widać, że jest problem z ich przyswojeniem. Sprzedawane na aukcji konie zostały wyhodowane przed zmianą władzy a o cenie konia decyduje jego rodowód, w żadnym przypadku nie nazwiska premierów, ministrów, prezesów, dyrektorów, hodowców, koniuszych i masztalerzy. Aukcja Pride of Poland była bardzo prestiżowa ale postesbecja postanowiła ją propagandowo rozpieprzyć i jak widać udało się. Pis, Kaczyński ani Macierewicz nie przystawili ani końcówki paluszka do tegorocznego
@4tek: ale mnie to gówno obchodzi, obchodzi mnie tylko tyle że rządzi pis i pis ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje w Polsce i w tej stadninie, łącznie z tym, ze nie umie sprzedac koni wyhodowanych wszystko jedno kiedy i przez kogo. To tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@teren: Problemem jest zatem powierzchowność Twoich ocen i brak uwzględnienia szerszej perspektywy. Gdyby Kopaczowa rozwiązała Wojsko Polskie, a po przegranych wyborach ruskie i szwaby zrobiły IV rozbiór Polski to winiłbyś pis za to, że Cię nie obronił? Polityka to nie tylko dziś, ale też wczoraj i jutro. A hodowla koni to nie polityka, więc odpieprzcie się proszę od stadnin i nie mieszajcie ich w tym błocie
@4tek:

Gdyby Kopaczowa rozwiązała Wojsko Polskie, a po przegranych wyborach ruskie i szwaby zrobiłyby IV rozbiór Polski to winiłbyś pis za to, że Cię nie obronił?

przykład oczywiscie z dupy bo to PIS rządzi i jak na razie nie przegrał wyborów, to on nie sprzedał koni a nie PO, ośmieszaj sie dalej lol
PO nie rozwiązywała żadnej stadniny za swoich rządów

A hodowla koni to nie polityka, więc odpieprzcie się proszę
@teren: nie masz bladego pojęcia o temacie, w którym się wypowiadasz - zarządy państwowych stadnin były od lat politycznymi synekurami. Zmiana władzy była związana z odwołaniem z tych ciepłych stołków ludzi poprzedniej ekipy, którzy nie byli absolutnie żadnymi fachowcami w dziedzinie hodowli koni. Eksperci, często z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, siedzą na niższych szczeblach i odwalają niezmiennie tak samo dobrą robotę od lat. Szum wokół stadnin był czysto polityczną zagrywką i od początku
@4tek to może wytłumacz mi jedną rzecz znawco. Czy słusznym ruchem było trzymanie koni przeznaczonych na aukcje zamkniętych w stadninie czy raczej trzeba było pokazać się z nimi w Paryżu na czempionacie?
@Czesiek_Alf: kwestia uznaniowa ale poboczna. Polskie araby są marką samą w sobie, kupcy z grubymi portfelami nie kupują konia tylko dlatego, że zobaczyli go w Paryżu. Na podstawie dobrego rodowodu wiadomo, czego można się spodziewać na miejscu
@4tek tak jak myślałem. Mało wiesz o hodowli "arabów". Moim celem nie jest obrażanie Ciebie. Wiedz jedno. Promocja konia jest szalenie ważna. Pośrednicy kupców z pokaźnymi portfelami typują dobre konie od chwili zakończenia aukcji i szykują się do następnej. Sam rodowód nie wystarczy jeśli koń nie pokaże swojej wartości na czempionatach.
@4tek no tak bo jeśli nie użyję w komentarzu stwierdzenia: "kocham pis" to z automatu jestem jego wrogiem. Przedstawiłem po krótce jak działa ten rynek. Smutny Twój tok rozumowania. Dzięki za tą krótką dyskusję
@4tek: z ciekawości sprawdziłem i większość koni jaka była wystawiona jest z lat 2012-2015, więc uważasz że pis przez 2 lata sie nimi opiekując też przyczynił sie do #!$%@? ich sposobu hodowli i przez to nie zostały sprzedane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siodemkaxx: dokładnie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę cię zmartwić, ale jak kupisz sobie nawet kucyka i będziesz mu codziennie sypał owies, sprzątał po nim, a nawet chuchał i dmuchał na niego przez 20 lat to nikt poważny nie powie, że go wyhodowałeś.